16.10.2022
Poslední závod FIM Mistrovství Evropy juniorů v supermotu hostila trať ve francouzském Carole. Na startu nechyběl ani český závodník Matěj Kokeš (Husqvarna), který byl na konci dne korunován novým evropským šampionem. Společně s ním se do nejlepší evropské trojice dostali Mathias Vatkin (TM) a Ramon Godino (Yamaha).
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

SM Junior – závod 1

Matěj Kokeš výborně odstartoval a začal si na čele vytvářet solidní náskok na své soupeře. Český závodník nasadil hned vysoké tempo, aby mohl ke konci rozjížďky zvolnit. Za ním bojovali Mathias Vetkin, Jason Van Drunen (Yamaha) a Ramon Godino. Ve stejném pořadí projeli i cílem. Matěj Kokeš se díky vítězství v první rozjížďce přesunul do čela průběžného hodnocení šampionátu.

 

SM Junior – závod 2

V posledním závodě sezóny se znovu dostal do čela Kokeš. Ramon Godino neměl povedený start a musels stahovat několik pozic. Lídr seriálu začal na čele znovu navyšovat náskok a šel si jasně za svým – vyhrát závod i šampionát. Godino dokázal stáhnout až na druhou pozici, na Kokeše už nestačil. Třetí dojel Mathias Vetkin.

 

Matěj Kokeš tak vyhrál evropský juniorský titul! Gratulujeme k výbornému výsledku!

 

Celkové výsledky TOP5 - SM Junior:

1. #888 Matěj Kokeš - 239 bodů

2. #2 Mathias Vetkin – 221 bodů

3. #11 Ramon Godino – 201 bodů

4. #39 Rasmus Ebelmann – 178 bodů

5. #683 Robin Robert Mooses – 148 bodů

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: FIM Europe

16. 10. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.