19.10.2022
Sezóna mistrovství světa v supermotu uzavřela ve francouzském Carole letošní závodní rok pro italský tým L30 Racing. Marc Reiner Schmidt nastupoval do posledního závodu jako lídr a svou zvolenou závodní taktikou si zajistil mistrovský titul. Italský šampion Elia Sammartin skončil v seriálu S1GP na čtvrtém místě a Estonec Patrick Pals skončil v šampionátu třináctý.
motocrossMotocross

Do prvního závodu odstartoval Marc Reiner Schmidt na druhém místě a už ve druhém kole převzal vedení. Vedení udržel 7 kol a v cíli se musel spokojit s místem druhým. Elia Sammartin startoval ze čtvrté řady a v cíli dojel devátý. Patrick Pals se v počátcích závodu dostal na šestnácté místo, dokázal se však vrátit do závodního tempa a skončil čtrnáctý.

Druhý závod, který nese název „Fast Race,“ byl opět ve znamení bezvadného startu Marca Reiner Schmidta. Okamžitě získal první pozici a doslova letěl vstříc vítězství. Sammartin si hned po startu zajistil šestou pozici. Během závodu se dokázal probojovat na místo páté. Patrick Pals se znovu musel prokousávat pořadím, stačilo to na patnácté místo.

Do posledního superfinále odstartoval Schmidt na čtvrtém místě. Brzy se dostal na trojku, kterou si udržoval, protože věděl, že mu body stačí na zisk dalšího titulu mistra světa. Dobrý začátek měl Sammartin, který pod cílovou vlajkou projel pátý. Pals v superfinále ukázal výbornou rychlost a v superfinále byl hodnocen na dvanáctém místě.

„Druhý světový titul pro Marca, ale první titul získaný společně se značkou L30 Racing. Jsme opravdu nadšeni, že jsme společně dosáhli tohoto cíle! Byla to pro nás úžasná sezóny. Dokázali jsme vyhrát každý šampionát, ve kterém jsme závodili. Ruiz se stal mistrem Evropy S4, Vandi a Schmidt vyhráli tituly S1 a S4 na šampionátu Internazionali d'Italia a Sammartin vyhrál italský šampionát S1. Pro samotnou TM Racing to byl také výjimečný víkend, protože spolu se Schmidtem byl i na celkových stupních vítězů továrně podporovaný jezdec Thomas Chareyre, který se stal světovým vicemistrem. TM Racing také vyhrál pohár konstruktérů, což svědčí o výborné konkurenceschopnosti nového motocyklu TM, Děkujeme všem našim sponzorům a všem, kteří nás podporují. Ze sezóny 2022 mám opravdu radost,“ s nadšením prozradil týmový manažer Ivan Lazzarini.

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: TM Racing, Team L30