10.11.2022
Tým Hyundai Janík Motorsport má za sebou super úspěšnou sezónu. Za skvělé výsledky v TCR Eastern Europe byli tým i jeho závodníci bohatě odměněni při slavnostním vyhlášení sezóny ESET Cupu a TCR Eastern Europe v Dunajské Stredě.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Petru Semerádovi a Václavu Janíkovi se letos v regionálním šampionátu vozů TCR dařilo nad očekávání dobře. Václav Janík, i přes to, že do seriálu vstupoval na zkoušku a  v režimu race by race, nakonec mimo prvních dvou závodů na Hungaroringu bodoval v každé ze zbývajících jízd, čtyřikrát stanul na pódiu a posbíral celkem 106 bodů. To mu vyneslo čtvrté místo v celkové klasifikaci seriálu a druhé místo v kategorii Trophy pro vozy starší specifikace - a taky jednu z týmových trofejí na slavnostním večeru.

 

Ještě o něco lépe se vedlo Petru Semerádovi, který se na okruhy vrátil po delší době v rally. Kromě jednoho bodoval v každém závodě, osmkrát stanul na pódiu, jeden závod vyhrál, jednou si vyjel pole position a ve čtyřech závodech stanovil nejrychlejší kolo. Díky tomu bojoval až do posledních kol sezóny o titul. Nakonec skončil, i dílem velké smůly, těsně druhý. A Petrova sezónní bilance? Celkem pět trofejí - za druhé místo v TCR Eastern Europe, za druhé místo v Mistrovství České republiky v cestovních vozech, za třetí místo v TCR Eastern Europe v kategorii Trophy a za první místo v rámci hodnocení juniorů. Jako druhý nejlepší junior navíc Petr bodoval napříč celým ESET Cupem, v rámci jehož víkendů se, až na jednu výjimku, TCR Eastern Europe jelo.

 

Výše zmíněné úspěchy se samozřejmě podepsaly i na celkovém pořadí týmů. Hyundai Janík Motorsport se už před posledním závodem sezóny stal vítězem v hodnocení týmů jak v absolutním pořadí, tak i v kategorii Trophy.

 

Úspěšná sezóna tedy dospěla ke svému konci a všichni už netrpělivě vyhlíží tu následující. Teď se ale týmová auta uloží k zaslouženému zimnímu spánku. Ne tak jeho členové, kteří budou v následujících měsících řešit organizaci následující sezóny, složení závodníků, sérií a vůbec celého kalendáře.

 

 

TZ Hyundai Janík Motorsport

10. 11. 2022

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.