10.11.2022
V Itálii se nedávno uskutečnila 37. populární Rallye Sanremo Storico, která byla zároveň závěrečným podnikem letošního evropského šampionátu v rallye historických automobilů. Do klání burácejících motorů a rychlých kol nesoudobých vozidel se na Apeninském poloostrově přihlásilo 64 posádek. Mezi nimi i dvě západočeské.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

V jedné z nich byli Radek Touš z Klatov s Lukášem Hronkem, kteří na tradiční soutěž, jež byla v letech 1973 až 2003 neodmyslitelnou součástí mistrovství světa, odjeli se svojí Škodou 120 S v barvách někdejšího Barum týmu. „Je to pro nás splněný sen,“ rozplýval se Radek Touš, jehož myšlenka zúčastnit se soutěže na legendární italské trati poprvé přepadla na jaře na večírku po skončení Historic Vltava Rallye na Šumavě. „Tam obvykle přicházejí samé zajímavé nápady,“ culil se klatovský pilot, ale přiznal, že i přes spontánní nápad a prvotní nadšení to byla stále nepředstavitelná vize blížící se spíš veliké utopii.

 

„Rozhodujícím momentem bylo to, když nám velkou pomocnou ruku podal Olda Kovařík (člen druhé české posádky na rallye), díky jemuž se naplánoval jeden společný servis tvořený našimi kamarády. Nastal tedy kolotoč shánění informací, financí a zázemí k tomu, abychom mohli vyrazit,“ prozradil Touš.

 

Vše se nakonec povedlo, a tak už nic nebránilo tomu, aby Radek Touš s Lukášem Hronkem a týmem do San Rema, města v italské provincii Imperia, vyrazili. Přestože bylo vše zařízené, samotný závodní pobyt v Itálii byl jedním velkým (a vlastně i dost nepřehledným) zážitkem.

 

„Před prvním dnem najíždění jsme se bál, jestli vůbec někam trefíme. Křižovatky a kruhové objezdy tu mají zcela nestandardní tvary, navíc kruhové objezdy fungují jenom jako nekoordinované shromaždiště aut, která všechna troubí a nikam se moc neposouvají,“ přiblížil s úsměvem Lukáš Hronek.

 

Celý článek o výpravě do San Rema si můžete přečíst na webu Klatovského deníku!

 

 

Text: Martin Mangl / Klatovský deník

Foto: archiv Radka Touše

10. 11. 2022

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.