13.11.2022
Největší veteránskou akci svého druhu v České republice přivítalo i v listopadu Výstaviště v Lysé nad Labem. Retro garáž je auto-moto veterán burza & prodejní výstava zaměřená na historická vozidla a vše, co k nim patří. Prostě akce pro milovníky auto-moto veteránů, která opravdu táhne! Každá vstupenka je navíc slosovatelná a hlavní letošní cenou tomboly byla v sobotu 12. listopadu „kejvačka.“
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nikdo však nemusel smutnit, protože téměř každý návštěvník si z tomboly něco odnesl. Byla to trička, plecháčky, ručníky, tašky a spousta užitečných věcí s veteránskou tématikou. Tombola však nebylo to nejdůležitější, proč výstaviště v Lysé navštívilo tolik fanoušků.

 

V prostorách veletržního areálu si na své přišel každý. Potřeboval jste plastový díl na svého veterána? Není problém. Potřeboval jste doplnit sbírku svých motocyklů? Není problém. Sháněl jste nějaké číslo Světu motorů z roku 1977? Není problém. Překvapilo mě množství zajímavých modelů aut, kterých měli prodejci několik tisíc k dispozici. Mezi prodejci se našli i tací, kteří měli v nabídce produkty, které nemají spojitost s automobilovou nebo motocyklovou tématikou. Já jsem si třeba konečně do své sbírky zajistil helmu Cassida Cross, která byla vyrobena ještě v družstvu Tvar Pardubice.

 

Součástí Retro Garáže byla i tradiční aukce, kde se sešlo hned několik zajímavých kousků. Mě nejvíce zaujala Jawa v krabici. Nebyl to úplně „retro kousek,“ ale motocykl Jawa 350/640 Klasik, která nebyla nikdy rozbalena a byla uložena v přepravním boxu. Zájemci si však mohli vydražit například i Jawu 50/23 Mustang, Jawu 50/05 Pionýr, Stadion S11, ČZ 174/487, ČZ 250 Tourist nebo legendární Jawy 500 OHC 15/00 šnek a 500 OHV Rumpál, které byly vydraženy za více než milión.

 

Z automobilů byly v aukci tradiční Škodovky 105L, 110 LS a krásný Rapid 136. Boleslavské vozy byly doplněny o Tatrovky, konkrétně Tatru 54 a Tatru 603 „šilhavku.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celou galerii najdete proklikem ZDE.

 

Text a foto: Pavel Horák

13. 11. 2022

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.