19.11.2022
Po zveřejnění nového světového kalendáře na rok 2023 byla dvě místa vyhrazena Velké Británii, kam seriál mistrovství světa v sajdkárkrosu zavítá po dlouhých 13 letech. Ostrovy se konečně dočkaly a místní fanoušci se mohou těšit na tento svátek poslední víkendy v červenci, kdy se zde pojede v severoirském Red Brae a jihoanglickém Cusses Gorse.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat


Motokrosový areál v jihoanglickém Cusses Gorse

Právě u druhého místa se řešila ještě trať. Nedávno ale již vyšla zpráva od pořadatelů z anglického Waterlooville Motorcycle Clubs. „Po 13leté přestávce s potěšením oznamujeme, že klub bude v roce 2023 hostit britské kolo mistrovství světa v sajdkárkrosu. Po dlouhých diskusích s promotéry seriálu WSC a s pomocí našich partnerů akce jsme hrdí na to, že můžeme potvrdit, že 29. a 30. července budeme pořádat akci v Cusses Gorse,“ oznamovali.„Díky Justinu Barclayovi máme připravený plán pro trať a infrastrukturu pro akci takového rozsahu. Skutečná práce pro nás ale začíná až nyní. Máme malý nadšený tým, ale budeme potřebovat pomoc a podporu od komunity MX obecně,“
dále pokračovali s informací pro fanoušky tříkolových závodních speciálů.Trať v Cusses Gorse je známá pořádáním nesčetně závodů britského šampionátu, ale s mistrovstvím světa ještě ne. Nachází se v příhodné lokalitě v jižní Anglii poblíž Salisbury. Samotný klub „Waterlooville Motorcycle Clubs“ má bohatou historii, která se datuje od roku 1928.Anglická „kolíbka“ sajdkárkrosového sportu bude tak o letních prázdninách na nohou a s ní početná skupina místních sajdkárkrosařů. Kvalitní britský šampionát se vždy těšil velké účasti a do světa vyslal nesčetně jezdců, kteří se pohybují na špici nejvyšší soutěže sajdkár. Můžeme za všechny jmenovat několikanásobného mistra Velké Británie Stuarta Browna, jeho syna Jake Browna nebo letošní světovou top10 Bretta Wilkinsona či Dana Fodena. Ať už jako děti či dospělí pamatují na poslední MS pořádané v jejich zemi, které se jelo v Langrish v roce 2010.


FOTO: Anglické rodinné posádky v akci. Stuart Brown - Josh Chamberlain a Jake Brown ml. - Paul Horton


FOTO: O kvalitě britských jezdců svědčí i umístění v elitní desítce MS. Byli jimi sedmí Brett Wilkinson - Joe Millard a desátí Dan Foden - Nathan CooperSvětový šampionát bude s britskými Velkými cenami o to více zajímavější a celá komunita se tak může radovat z nových míst!(joh)
Zdroj: www.waterloovillemotorcycle.club
Foto: FB Waterlooville Motorcycle Clubs

19.11.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.