22.11.2022
V německém Linci nad Rýnem se o minulém víkendu konal kongres činovníků Mezinárodní motocyklové asociace (IMBA), kde byl taktéž představen nový kalendář závodů mistrovství Evropy v motokrosu a sajdkárkrosu.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat„Už předem bylo jasné, že kongres je o budoucnosti IMBA, protože závody se potýkaly s některými problémy, mimo jiné s počtem účastníků, jezdců. Vzrušující diskuse se uskutečnily s konstruktivními výstupy. Jedna věc je jasná! Došlo k omlazení a je poznat, že účastníci kongresu jsou velmi blízcí jak řidičům, tak organizátorům. Cesta, kterou se nyní vydáváme, může být cestou ke zářivé budoucnosti. Teď už je na spolcích, aby to celé prosadily. Ale jedno už je vidět, a to, že chceme být více "viditelní" na sociálních sítích,“
stojí prohlášení na oficiálních stránkách asociace IMBA.V této době asi nejvíce žádaným sdělením pro fanoušky je nový jízdní řád závodů. „V předstihu představujeme všem sportovním příznivcům předběžný kalendář IMBA 2023. Ke změnám a doplnění může dojít i na začátku a v průběhu roku 2023, o čemž vás budeme průběžně informovat,“ upozorňují činovníci.

V kategorie sajdkár čítá kalendář zatím tři závody. Začne se na oblíbené trati ve švýcarském Wohlenu dne 2. dubna. Pak se celá karavana přesunu do rakouského Feldkirchu, kde se pojede 25. června. Po letních prázdninách pak čeká závod v německém v německém Kleinhau dne 24. září. Podle serveru smxpics.be se dále jedná o podniku v Belgii, možný je opět Attenhoven, v Nizozemsku a otevřená je i Francie!


Předběžný kalendář IMBA 2023 – sajdkárkros:


2.4.  Wohlen - Švýcarsko
25.6.  Feldkirch - Rakousko
24.9.  Kleinhau - Německo


Další kola budou ještě domluvena.
(joh)
Foto: FB IMBA - Gisela Hilfiker a Lukáše Elmera
22.11.2022
 

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.