23.11.2022
Sezóna 2022 se neobešla bez nutných lékařských oprav, kdy došlo k novému napnutí křížového vazu a k demontáži lešení z kličky, kvůli čemu se Kubovi prodloužila zimní příprava a dostal se až na pátý závod seriálu MXGP. Jeho chuť závodit s nejlepšími jezdci světa ho vynesla dokonce na 10. místo v jednom z nejtěžších závodů v belgickém Lommelu, kde se projevila hlavně zimní příprava, která probíhala na Mosteckých pískách.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V Mostě připravil dráhu team JD Gunnex společně s Motosport klubem Málkov, a tak jezdcům bylo těžko na cvičišti a lehčeji na bojišti. Dlouhou dobu totiž v TOP10 žádný Čech na závodech MXGP nebyl. Sezóna v týmu Jirky Jankovského dopadla celkově velmi dobře i po Kubovo čtyř závodním manku. V seriálu mistrovství světa MX2 skončil na celkovém krásném 18. místě.

 

Velká smůla Kubu potkala na posledním závodě sezóny, kdy se měl zúčastnit závěrečného podniku MMČR družstev v Dalečíně. Ihned v prvním kole neletěl do koleje, kam se odvalil smolně kámen, kvůli kterému Kubovi ustřelilo přední kolo. Následoval celkem lehký pád na rameno, a to jeho klíční kost nevydržela. Sezónu tedy zakončil s peripetiemi s léčbou a následnou operací a opětovnou montáží lešení do kličky. Kuba tak zahájil zimní přípravu na marodce. Ale jak říká český krosák Petr Bartoš: „klička je motokrosová chřipka,“ a z té se Kuba kurýruje tak, že si pohrává při práci s bagrem a připravuje motokrosovou halu v Málkově. Mimo to udržuje fyzičku v posilovně.

 

Příští rok Jakub zahajuje s čistým listem v nové kategorii, v nejsilnější MX1. Po dovršení třiadvaceti let splnil věkový limit, který byl maximem pro třídu MX2. Team JD Gunnex Jirky Jankovského ukončil činnost v seriálu MXGP. Kuba se tak rozhodl rozbít „prasátko“ kde měl nastřádané prémie od kamarádů a sponzorů za úspěchy a rozhodl se odcestovat koncem listopadu s čistou motorkou a dresem na předsezónní přípravu do USA, kde chce pod odborným vedením u ,,Kolin" v motokrosové škole na Floridě získat potřebnou jistotu, jak na startu, tak upravit styl jízdy pro nejsilnější kategorii třídy 450.

 

Kubův plán pro příští rok ještě není jasný. Je otázkou, jestli zůstat v MXGP nebo se věnovat německému seriálu ADAC a českému mistráku. To se rozhodne až po zimní přípravě v USA!

 

TZ Jakuba Terešáka

23. 11. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.