22.11.2022
Sezóna 2022 byla pro Adama Máje už jedenáctou na motokrosových závodech. V letošní sezóně byla pro Adama prioritou účast na závodech MMČR juniorů ve třídě MX2 Junior. Dalším seriálem, kterého se Adam zúčastnil, byl seniorský šampionát mezinárodního mistrovství České republiky ve třídě MX2. Uplynulá sezóna byla první, kdy závodník Starling Cross Teamu závodil na čtyřtaktním motocyklu KTM SX-F 250. V uplynulých dvou letech totiž střídal dvoutaktní 125 ccm se čtyřtaktní 250 ccm.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

MMČR Juniorů

Ve třídě MX2 Junior panovaly zajímavé souboje od začátku do konce sezóny. Adam se zúčastnil celého šampionát a několikrát se dostal na nejlepší pódiová umístění. Jeho největšími soupeři byli Daniel Mandys s Tomášem Pikartem. O celkové umístění se rozhodovalo na posledním závodě v Karlíně, kde Adam ukázal svou sílu a vytrvalost. První rozjížďku ovládl na plné čáře a spokojený může být i s celkovým výsledkem, kdy si na své jezdecké konto připsal titul druhého vicemistra.

 

MMČR Seniorů

Na start letošního seriálu Kůta MM ČR motokrosu se Adam postavil čtyřikrát. Seriál nejel na celkový výsledek ale z důvodu, aby nasbíral maximum zkušeností, které může zúročit v závěrečných bitvách nebo v sezóně 2023 na podnicích ADAC MX Masters v Německu. Adam si nejlépe vedl v Pacově, kde jsme na startu mohli vidět početné množství startujících. Celkové šesté místo a souboje s jezdci v TOP5 byly důkazem toho, že můžeme očekávat v následujících sezónách růst výkonů.

 

 

MMČR Družstev

Závod mezinárodního mistrovství České republiky družstev je jednorázovým závodem, kdy se na start postaví tři jezdci, kteří bojují za celý tým. Letošní závod se konal v Dalečíně. Adam do závodu třídy MX2 nastoupil v barvách týmu Starling, kde mu byli týmovými kolegy Roman Mňuk ve třídě MX1 a Radim Kraus ve třídě Open. V první jízdě dojel jako sedmý nejlepší z třídy MX2, ve druhé jízdě si o místo polepšil. V nabité mezinárodní konkurenci se tým Starling Cross umístil na celkovém šestém místě!

 

Děkujeme za letošní podporu východočeskému Starling Cross Teamu, HMC z.s. a všem partnerům, bez kterých by se nedalo na motokrosových závodech obejít. Jmenovitě to jsou GoldFren SPACEK PRODUCT, Motorex Česká republika, MX 711 Pegs, Multi Air official, DNX Shop, Parts Europe, BRISK Tábor, Pneu Mída, CS Cargo a HPR. Za podporu při závodění děkujeme hejtmance Středočeského kraje Petře Peckové a jejímu fondu. Za spolupráci děkujeme také trenérům Filipovi Neugebauerovi, Václavovi Kovářovi, Petrovi Masaříkovi a Jiřími Hejníkovi. V neposlední řadě míří poděkování celé rodině a mechanikovi Vlastimilovi Rosolovi.

 

Těšíme se na spolupráci v sezóně 2023!

 

Plány 2023:

- zisk juniorského titulu ve třídě MX2 Junior

- zlepšení výsledků na MMČR seniorů

- účast na závodech ADAC MX Masters

 

 

TZ Adama Máje

Foto: Gravitymag.com / Patrik Procházka

22. 11. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.