27.11.2022
Dlouhých 7 let působil Václav Kovář v motokrosovém týmu HT Group Racing, se kterým se soustředil zejména na závody MMČR. V rychlosti jsme se Vaška zeptali, jak se vlastně do týmu dostal, a jakých bylo sedm společných let. Co ho čeká v roce 2023?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vzpomeneš si na moment, jak ses do týmu HT Group dostal?
Já jsem do týmu vlastně nastupoval dvakrát. Prvně to bylo na sezónu 2014. Pak jsem ale závodil dva roky za tým Cofain Racing v Německu. A druhý nástup byl na sezónu 2017. Ten první nástup byl pro mě takový výraznější. Byl to v tu dobu pro mě největší tým, ve kterém jsem kdy byl, takže jsem byl natěšený a bylo to príma… Druhý nástup byl hodně jiný. Bylo to v době, kdy jsem se odstěhoval do Hodonína a začal se o spoustu věcí starat sám. A i díky týmu HT Group jsem zůstal u kvalitního závodění.

 

Jací jezdci byli tehdy tvými prvními týmovými kolegy v týmu?

Když jsem nastupoval v roce 2014, byl tam pouze Milan Špičák. V roce 2017 určitě Tereza Hromková, Patrik Liška a Marek Sukup.

 

Tým HT Group Racing je stálicí na českých závodech, jaké bylo pracovat s lidmi v tomto týmu?

Spolupráce s tak velkým týmem, kterým HT Group je, mi dala spoustu zkušeností ať už do závodění, tak do života. Poznal jsem díky fungování v týmu spoustu skvělých lidí a jsem za to velmi vděčný. Šéfové, boss Petr Hromek a František Brumla, neustále vtipkují a udržují v týmu úsměv na rtech. Co se týče mechaniků, tak ty má každý jezdec své, takže tihle lidé se točí společně s jezdci.

 

 

Vzpomeneš si na nějakou úsměvnou chvilku, kterou jste jako tým zažili?

První co mi vyskočí je jeden z HT Group team buildingů... Na dalečínské trati byly přistaveny 3 pojízdné vraky aut, se kterými jsme mohli dělat cokoliv. Zbytek si asi můžete domyslet, jak to asi probíhalo... Ale řeknu vám, že když jste jako spolujezdec a přestanou fungovat brzdy, máte fakt strach! Následně po nárazu dostanete airbagem po „tlamě“ a můžete puknout smíchy...

 

Našla by se i nějaká situace, na kterou nerad vzpomínáš?

Myslím si, že asi ne.

 

V týmu se protočilo několik tvých týmových kolegů. Byli jste jen kolegy, nebo se z vás stali i přátelé?

Jak s kým… Jsou lidi, se kterými si prostě nerozumíte, a naopak zas někteří vám přirostou k srdci.

 

 

Byl jsi pro mladší jezdce jakýmsi mentorem? Nebojí se junioři zeptat zkušenějšího?

Já jsem do příchodu Honzy Wagenknechta byl nejmladší člen, takže nic takového neprobíhalo.

 

Jakých společných výsledků jste dosáhli?

Společně se nám něčeho povedlo dosáhnout. Získali jsme titul vicemistra České republiky ve třídě MX1 a dvakrát titul druhého vicemistra ve třídě MX1. A teď bych nechtěl lhát, ale myslím, že jednou druzí a jednou třetí v družstvech.

 

Je něco, čeho jste jako tým společně nedosáhli?
Určitě ano. Petr Hromek vždy chtěl titul mistra České republiky. Určitě i z toho důvodu jsem se do týmu dostal. Nicméně se nám to bohužel nepovedlo. A mrzí mě to nejen kvůli sobě, ale i kvůli Petrovi, protože vím, jak moc po tom toužil.

 

 

Společně jste se účastnili zejména závodů MMČR. Myslím si však, že vám tým nedělal naschvály, když jste chtěli jet za jiný tým venku. Jak to vlastně funguje? (pozn. redakce – EMX za KRTZ, ADAC za Becker, …)

Ano, to je pravda! Petr byl v tomto ohledu velmi velkorysý. Samozřejmě, že priorita byla MMČR a podmínka, že se nesmím zranit, jinak nebude výplata. Tenkrát v roce 2018 jsem závodil za 5 různých týmu se třemi různými motorkami.

 

Václav Kovář a sezóna 2023. Můžeš už nyní prozradit, kam budou směřovat tvé další kroky?
Na sezónu 2023 mám jistou představu, jak bych se chtěl v motokrosu dál angažovat. Nic víc asi momentálně říct nemůžu, ani nemám co.  Ukáže čas, jak se bude dařit hledání sponzorů a partnerů. To velmi ovlivní, v jakém spojení bude Václav Kovář a motokros.

Chtěl bys něco závěrem vzkázat fanouškům a příznivcům tvého bývalého týmu?
Chtěl bych srdečně poděkovat za podporu a příležitost dělat motokros na vysoké úrovni.
Přeju celému týmu HT Group spoustu úspěchů a ať se podaří někomu konečně získat ten titul!

 

 

Připravil: Pavel Horák

Foto: Kristýna Dvořáčková, Radek Lavička, Pavel Horák

27. 11. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.