28.11.2022
Maďarský tým HTS KTM vstupuje do sezóny 2023 s výraznými změnami. Po delší době přivítá do svých řad i jezdce ze zahraničí. Tým získal v letošní sezóně desátý mistrovský titul družstev a jednotliví závodníci se můžou pyšnit individuálními úspěchy. Letos však končí jedna éra týmu a od příštího roku se chceme zaměřit na mezinárodní závody. Právě z toho důvodu nastala v týmu restrukturalizace.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Mezinárodní motokrosový tým HTS KTM se nyní skládá ze 4 + 1 jezdce:

 

Dvanáctiletý Áron Katona se zaměří zejména na závody ADAC MX Masters ve třídě 85 ccm. Účastnit se bude také evropské série EMX85.

 

Osmnáctiletý Bence Pergel bude závodit v seriálu ADAC MX Masters v nabité třídě Youngster. Evropskou sérii EMX250 absolvuje na čtyřtaktní dvěstěpadesátce.

 

Třicetiletý Bence Szvoboda se představí také v Německu a účastnit se bude nejsilnější třídy ADAC MX Masters. Uvidíme ho také na závodě EMX Open.

 

Pětadvacetiletý Michael Sandner z Rakouska je nejnovější posilou týmu. Michael měl letos úspěšnou sezónu na závodech EMX Open. Svou výkonnost bude chtít stvrdits sstejných závodech jako Bence Szvoboda.

 

Jezdcem „ +1“ bude Imre Mimo Varga, který vyzkouší i závody Super Endura (více informací už brzy). Pokud se Mimo dokáže dobře připravit, dáme mu šanci, aby se připojil a společně s hlavní čtveřicí absolvoval kvalitní německý seriál ADAC MX Masters.

 

 

Kromě závodů ADAC a EMX jsou v našem hledáčku i závody rakouského šampionátu. Zda se budeme moci rakouského mistráku zúčastnit, uvidíme až po zveřejnění všech oficiálních kalendářů.

 

„Na domácí motokrosové scéně jsme od roku 2012 a za tu dobu se nám podařilo vyhrát všechno, co se dalo. Kromě maďarského šampionátu jsme se účastnili i jiných mezinárodních závodů, ale Maďarsko mělo vždy přednost. V roce 2023 tomu bude jinak. Náš mezinárodní tým jsme sestavili se záměrem na úspěch. Dali jsme důvěru soutěžícím, kteří v minulých letech ukázali, že dokáží bojovat za hranicemi. Restrukturalizovali jsme náš systém týmové podpory tak, aby fungoval efektivněji. Během zimy budeme pracovat na tom, abychom příští sezónu zaznamenali mimořádný mezinárodní úspěch,“ prozradil Lajos Horváth, majitel týmu, k budoucnosti.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: HTS KTM

Foto: Norbert Nagy

28. 11. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.