03.01.2023
Ken Block, jméno, které znají miliony fanoušků po celém světě. Ken byl motoristickou legendou a celý jeho život byl spojený s gymkhanou, se silnými auty, motorkami a značkou Monster Energy. Sám byl spoluzakladatelem značky DC Shoes. Každý malý kluk nebo malá holka hltali jeho drifty a dovednosti, kterými dokázal bavit celý svět. Osudným se mu v pětapadesáti stala nehoda na sněžném skútru.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ken Block se narodil 21. listopadu 1967 v Kalifornii. Jeho celé jméno bylo Kenneth Paul Block. Působil na závodech rally a rallycrossu, kde si brzy získal velkou oblibu mezi fanoušky a sám začal sbírat úspěchy. Společně s Travisem Pastranou měl výborný kontrakt s továrnou Subaru.

 

To, co Kena nejvíce proslavilo je tzv. gymkahana. Disciplína, v níž pilot projíždí uměle vytvořenou tratí s různými překážkami. Block v nich divoce driftoval a produkoval kvanta kouře, což je divácky velmi atraktivní. První dvě videa měla v hlavní roli Subaru Impreza, poslední s názvem Electrikhana představilo elektrické Audi S1 Hoonitron.

 

V roce 2010, kdy začal spolupracovat s Fordem, také vstoupil do Světového šampionátu rallye, známého jako WRC. Byl tu občasným pilotem a hvězdných úspěchů nedosáhl, do první desítky se v jednotlivých soutěžích ale běžně dostával.

 

Mnohem úspěšnější byl v rallycrossu, kde pravidelně končíval „na bedně“ v událostech nazvaných X Games, stejně jako v rallycrossových šampionátech na americké, evropské i globální úrovni.

 

Odpoledne 2. ledna 2023 jel v utažském okrese Wasatch na sněžném skútru, který se podle policejní zprávy pod ním zvedl a zavalil ho. Svým zraněním na místě podlehl.

 

Ken odešel při tom, co miloval, a věříme, že by si nepřál, aby motorističtí fanoušci smutnili. Vzpomeňte spolu s námi na jeho neustálý úsměv.

 

Rodině a blízkým přátelům vyjadřujeme za celou redakci Motolevel.com upřímnou soustrast.

 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.