03.02.2023
Český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek, který se stal v roce 2022 stálým účastníkem mistrovství světa Supersportů, se bohužel v letošním světovém šampionátu neobjeví. Stane se účastníkem mistrovství Španělska ESBK, kde bude závodit s českým týmem New2 Project opět v kategorii Supersportů. Přípravu proto zahájí na španělských okruzích v Almérii, Cartageně a ve Valencii začátkem února.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Bohužel situace, která nastala, se nedala nijak ovlivnit, i když jsme měli smlouvu na dva roky. Ale byl to rok plný zkušeností pro všechny. Podařilo se mi jako nejmladšímu jezdci vyjet 20 bodů v celkovém hodnocení a několikrát jsem byl v Top Ten, takže je to škoda, že nemůžu v mistrovství světa pokračovat. Mistrovství Španělska je ale také velmi kvalitní šampionát, kde na sobě můžu dál pracovat. Výhodou je, že pojedu opět v kategorii Supersport, která má stejnou specifikaci jako v mistrovství světa. Takže pokud by se během sezony 2023 naskytla možnost se do MS Supersportů vrátit, tak budu na sto procent připraven. Buď jako náhradník, nebo pokud nějaký jezdec nesplní podmínky smlouvy.  Jinak s týmem New2 Project se známe a ve Valencii jsme spolu už vybojovali podium. Takže na spolupráci se moc těším a věřím, že navážeme na naše úspěchy z roku 2021.“ Jsme domluveni, že pokud by se objevila šance do WSSP, tak mě maximálně podpoří, čehož si velice vážím,“ vysvětlil Ondřej Vostatek.

 

Důvodem Ondrova nepokračování ve světovém šampionátu je především de facto konec jeho týmu. „Své další aktivity spojil s Hondou, která si doplnila vlastní preferované jezdce. Takže mám sice platnou smlouvu, ale s týmem, který už formálně neexistuje. Samozřejmě jsme během roku jednali i s dalšími, ale vzhledem k trvající smlouvě nebylo pro nás v tu chvíli nutné přistoupit na podmínky, které týmy nabízely. Sešlo se to tedy velice nešťastně, protože jsem perfektně připravený a naši partneři jsou schopni mě podpořit. Oznámení konce našeho týmu přišlo až dva týdny po skončení sezony v Austrálii a veškerá další místa už byla obsazena. Nezbývá tedy než vyčkat, jestli se nějaké místo neuvolní. Pokud by situace byla stejná, máme v plánu se podívat na několik eventů mistrovství světa formou divokých karet. Nyní to vypadá, že bychom mohli mít podporu od naší federace pro Most a pak ještě od dalších tří evropských federací,“ přiblížil Ondřej Vostatek.

 

Po intenzivní zimní kondiční přípravě se vrací do sedla motocyklu a do Španělska se moc těší. Bude tady dva týdny trénovat na okruzích v Almérii, Cartageně a ve Valencii. První oficiální testy a závody ho čekají ve druhé půlce března.

 

 „Závěrem bych chtěl velmi poděkovat našim stálým i novým partnerům Compos Distribution, s.r.o., Psi Hubík, Intercars a OLYMP Centru Sportu Ministerstva Vnitra za důvěru a podporu, která je pro mě velmi důležitá a moc si jí vážím. Také všem fanouškům motocyklového sportu, kteří mi budou i letos držet palce. A pokud budete mít cestu do Španělska, přijeďte se podívat na závody, rádi vás uvidíme,“ dodal Ondřej Vostatek.

 

TZ Ondřeje Vostatka

3. 2. 2023

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.