06.03.2023
Český pilot Roman Staněk se o víkendu poprvé představil jako pilot Formule 2 v italském týmu Trident. V úvodním podniku v bahrajnském Sáchiru si mladý rodák z Valašského Meziříčí nejprve vyjel deváté místo v páteční kvalifikaci a v sobotním sprintu obsadil 13. pozici. Hlavní závod po nezaviněné kolizi nedokončil.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve sprintovém klání se otáčí startovní pořadí prvních deseti nejrychlejších jezdců kvalifikace, takže Roman Staněk startoval ze druhého místa. V průběhu závodu se nejdříve propadl na 9. pozici, potom se probojoval o dvě místa výše a sedmé místo držel téměř až do konce závodu. V posledních kolech mu odešly pneumatiky a přišel tak nejen o potřebný grip, ale také o několik pozic. Závod dokončil jako třináctý.

 

 „Start jsem měl dobrý, ale při přeřazení na dvojku mi to přestalo jet, proto ten propad na začátku. A aby toho nebylo málo, tak mi první tři kola nefungovaly optimálně brzdy, takže došlo k velkému probrždění v prvním kole. Pak už to bylo těžké. Musel jsem jet, co to šlo, protože na mě tlačili soupeři, ale gumy byly v závěru úplně hotové a vůbec mi to nedrželo. Můžu být rád, že jsem dojel do cíle,“ komentoval svůj první závod ve Formuli 2 Roman Staněk.

 

Do hlavního nedělního závodu startoval český jezdec italské stáje Trident jako devátý, podle umístění v kvalifikaci. Rychle získal několik pozic, ale během předjíždění francouzského Victora Martinse došlo ke kontaktu a Roman Staněk musel svůj poškozený vůz odstavit. Závod tak pro něho skončil velmi brzy.

 

Jediného českého pilota v seriálu závodů Formule 2 můžete sledovat už za dva týdny v Saudské Arábii.

 

TZ Autoklubu ČR

6. 3. 2023

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.