12.03.2023
Tentokráte se v nedělní chvilce historické poezie vrátíme do roku 1986, kdy se na trati v Hájku v Bučovicích odehrávalo mezinárodní klání v sajdkárkrosu. Sláva byla veliká, což se promítlo i do značné divácké návštěvy. Že prvenství neunikne rozjetým světovým jezdců, nikdo nepochyboval. Přesto českoslovenští jezdci prokázali své kvality. Posádka Bažant-Přibyl brala 4. místo, o čemž se můžete přesvědčit v hodnotném, barevném záznamu.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Švýcarská posádka Schwendimann-Stettler na stroji Westlake vyhrála prvomájový mezinárodní sajdkárkros v Bučovicích, když o jejím prvenství před loňským vítězem Königsdorferem z NSR rozhodla až dramatická závěrečná jízda. Cenné čtvrté místo v konkurenci jezdců pěti států si vybojovala československá dvojice Bažant-Přibyl. Přihlíželo 7000 diváků,“ se píše v dobovém tisku v článku „Sajdkárkros v Bučovicích.

Výsledky MEZ Bučovice:
1. Schwendimann-Stettler (Švýc. - Westlake) 42 b., Königsdorfer-Forster (NSR – Yamaha) 37 b., 3. Mathis-Mathis (Rak. - KTM) 28 b., 4. Bažant-Přibyl (ČSSR – Jawa) 18 b., 5. Ščerbinin-Zirjanov (SSSR – Ural) 18 b. (nedokončili třetí jízdu), 6. Matucha-Hamerský (ČSSR – Jawa) 11 b.

Pro lepší orientaci mezi jezdci přikládáme také startovní listinu z tohoto mezinárodního závodu.VIDEO: MEZ Bučovice 1986:
VIDEO: Něco málo z tréninku MEZ Bučovice 1986:


Opět přejeme příjemnou podívanou!(joh)
Foto: Soukromý archiv Ivan Krejčí
Video zpracovali: Zdeněk a Jaromír Jandlové

12.3.2023

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.