12.03.2023
Senzační, neskutečné, emotivní, zasloužené. Tak by se dalo označit sobotní vítězství Kena Roczena na velmi těžké trati v Indy. Kdo by si na začátku sezóny vsadil, že Ken na netovární, technicky zastaralé Suzuce, vystoupí na nejvyšší stupínek. Sobotní večer však patřil fenomenálnímu Němci. Druhý v kvalifikaci, druhý v heat race a stylem start-cíl pak ovládnul finále. Připsal si tak další superkrosové vítězství po 427 dnech půstu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

450SX  - Favorité se neprosadili

 

Tomac, Webb, Sexton. Nikdo jiný podle odborníků nepřipadal v úvahu jako vítěz hlavního závodu. Jenže opak byl pravdou. Celý večer byl silný jak Roczen, tak i Barcia. Sexton sice opět vyhrál kvalifikaci i svoji heat race, ale všichni víme, jak často padá nebo chybuje ve finále.

 

 

Start ve finále vyšel skvěle Roczenovi. Usadil se na čele, za ním bojoval Webb se Sextonem. Barcia odstartoval kolem pátého místa a Tomac dokonce až jedenáctý. Sexton brzy pokořil Webba a několik kol kroužil za Roczenem. Zdálo se, že bude jen otázkou času, kdy svého bývalého týmového parťáka předjede. Jenže i v Indy chyboval. Tentokrát byl pád trochu tvrdší než obvykle, takže Sexton ztratil hodně času a klesl až do druhé desítky.

 

 

Roczen si vytvořil cca čtyřsekundový náskok. Na druhé místo se v polovině závodu dostal Barcia, třetí jel Webb, který virtuálně držel červenou tabulku průběžného lídra šampionátu. Čtvrtý Plessinger, pátý solidně jedoucí Cianciarulo, šestý Anderson a až sedmý Tomac a jedenáctý Sexton.

 

 

Druhá polovina závodu byla velmi napínavá. Trať byla brutálně rozbitá, vedoucí jezdci předjížděli spoustu jezdců o kolo. Roczen si stále držel bezpečný náskok, i když Barcia se k němu desetinku po desetince přibližoval. Poslední kola se dotáhl až na rozdíl jedné sekundy a fanoušci obou jezdců prožívali infarktový závěr. Roczen v posledním kole navíc chyboval, ale Barcia nabídnutou šanci nevyužil. Roczen po sedmadvaceti odkroužených kolech protnul cílovou pásku velmi zaslouženě jako první. Těsně za ním Barcia a s mírným odstupem třetí Webb, který si solidním výsledkem zajistil průběžné vedení v šampionátu.

 

 

Ken Roczen si tak připsal první vítězství v letošní sezóně a dvacáté první v kariéře. Zařadil se na průběžně desáté místo v historických tabulkách. Roczen si svá poslední vítězství čím dal více užívá. V rozhovorech po závodě neskrýval slzy dojetí. Bylo to Roczenovo poslední vítězství v kariéře?

 

 

Highlights 450SX:

 

250SX - Opět suverénní Lawrence

 

Start do závodu nejlépe vyšel Lawrencovi a okamžitě se začal vzdalovat všem ostatním. Za ním jel veterán Chris Blose, který se v kvalifikaci i v heat race ukázal ve velmi dobrém světle. Jenže po skvělém úvodu se začal hodně rychle propadat dozadu. Roky nezastavíš, jak se říká. Chris jel svůj první profi superkrosový závod už 14.3.2006. V tu dobu měl jeho dnešní soupeř Haiden Deegan dva měsíce a čtyři dny.

 

 

Po chvíli se na druhé až čtvrté místo dostali jezdci Yamahy v pořadí Thrasher, Smith, Deegan. Solidně jel Jeremy Martin, který šel po několika kolech před Deegana. Max Anstie jezdil po horším startu šestý a stahovat se mu nedařilo. Horší start měl i Vialle, který se dokázal dotáhnout jen na osmé místo, na kterém pak jezdil až do cíle.

 

Jezdci až do posledního kola kroužili v nezměněném pořadí. Právě v tom posledním však na roletě spadl Deegan a klesl o dvě místa na sedmé.

 

Lawrence tak svým čtvrtým vítězstvím v sezóně potvrdil letošní dominanci. Šampionát vede o 22 bodů před druhým Anstiem. Boj o třetí místo je velmi těsný a v rozmezí tří bodů jsou seřazení Thrasher, Smith, Deegan a Martin.

 

 

Highlights 250SX:

 

 

Press conference:

 

 

Připravil: Daniel Knápek

Foto: racerxonline.com, cyclenews.com, crossmagazin.de, motocrossactionmag.com

12.03.2023

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.