10.03.2023
První mistrovská soutěž v rally se blíží mílovými kroky. Proto není divu, že známé posádky představují novinářům své plány na letošní sezónu. Dnes se na tiskové konferenci v Praze prezentovali loni třetí v prestižním českém šampionátu Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou. Dominik patří k mladým talentovaným jezdcům, který odjel zatím 43 soutěží včetně jedné na MS. Navigovat ho bude opět zkušený Jiří Hovorka, který odjel už 140 rally, z toho 2 jako MS.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pojedou se svoji Fabií v barvách nově vytvořeného týmu „Auto Podbabská Škoda Mol Team“.  Firma Auto Podbabská se tak po více jak 20 letech vrací k automobilovému sportu. Tehdy ještě jako Autodružstvo Podbabská se firma starala o servis okruhových vorů pro Škoda Octavia Cup  i na vývoji Škody Fabia Kit Car pro rally.

 

Oba jezdci sdělili přítomným novinářům své plány pro rok 2023. Chtějí úspěšně odjet celý seriál MČR. Pokud by to bylo možné, nevylučují i nějaký zahraniční start. Jsou rádi, že ve firmě Auto Podbabská získali tak silného partnera stejně jako v MOL ČR, Hankook a Frigera. Dominik s Jirkou chtějí v každém podniku bojovat o umístění na stupních vítězů.

 

Vůz bude i nadále provozovat a servisovat Motorsport Vančík s velkými zkušenostmi s technikou motorsportu. Během posledního březnového víkendu jezdci pojedou úvodní soutěž ve Valašském Meziříčí. Tak uvidíme, jak si povedou.

 

 

Text a foto: Josef Vašíček

10.3.2023

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.