09.04.2023
MXGP ve Švýcarsku není jediným důležitým závodem, který se o tomto velikonočním víkendu koná. Dalším závodem, kam vyrazili zejména juniorští závodníci, je závod EMX65 a EMX85 v belgickém Lommelu. Dle ohlasů z místa dala náročná trať jezdcům opravdu zabrat, ale mladí závodníci z Čech a Slovenska si bravurně poradili a získali cenné zkušenosti do budoucna. Nejúspěšnějším českým závodníkem v pětašedesátkách byl Josef Vrtal, v pětaosmdesátkách to byl Standa Pojar.
motocrossMotocross

EMX65

Do prvního závodu evropských pětašedesátek naskočilo 37 závodníků, z toho čtyři z České republiky a jeden ze Slovenska. S plným počtem bodů suverénně ovládl první závod Harry Dale před Kenzem Jaspersem a Torre Van Mechgelenem. Slovák Maxim Zimmerman, který letos hájí barvy MTX Racing Teamu, vytěžil i po pádu 12 evropských bodů a celkově byl hodnocen jako třináctý. Z českých pilotů byl nejúspěšnějším Pepa Vrtal v barvách Zejax Motoklub Chrudim, který získal deset bodů a šestnáctou pozici celkově. Dominik Hasoň z JB MX Racing týmu získal ve druhé rozjížďce tři evropské body a celkově si odváží 23. místo. Patrik Nohavica byl klasifikován jako sedmadvacátý a Tomáš Glogar, JB MX Racing, jako dvaatřicátý.

EMX85

Kvůli většímu počtu závodníků byla třída EMX85 rozdělena v kvalifikacích a trénincích na dvě skupiny. Z „áčka“ se do závodu pokusilo dostat 28 závodníků a z „béčka“ také 28 včetně dvou našich závodníků. O vítězi rozhodlo lepší umístění ve druhé rozjížďce a to si zajistil Dani Heitink. Druhý skončil Jarne Bervoets a třetí Dean Gregoire. Naši závodníci Stanislav Pojar a Matyáš Výleta zajížděli vyrovnané výsledky. Standa Pojar v barvách nového týmu získal jeden evropský bod a v celkovém hodnocení byl pětadvacátý. Matyáš Výleta z KRTZ motorsport bohužel nebodoval a celkově byl hodnocen jako třicátý.