25.04.2023
Klatovské náměstí Míru bylo už pošesté místem vítězných oslav dvojice Václav Pech – Petr Uhel, kteří tak se svým Fordem Focus WRC navázali i na své prvenství z minulé soutěže, která letošní PSG Mistrovství ČR otevřela. Plzeňané své vítězství stvrdili až na závěrečné rychlostní zkoušce, před kterou měli s dvojicí Jan Kopecký – Jan Hloušek téměř shodný čas. Třetí dojeli Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou.
autaAuta

Stejně jako před rokem byla i tentokrát Rallye Šumava Klatovy dramatickou a vyrovnanou od svého úvodu až do poslední rychlostní zkoušky. Důkaz? Po pátečním prologu byla ve vedení dvojice Václav Pech – Petr Uhel s náskokem 0,6 s před duem Jan Kopecký – Jan Hloušek, no a před startem závěrečné nedělní rychlostní zkoušky bylo jejich pořadí shodné s tím, že vzájemný rozestup činil 0,5 s!

Plzeňská posádka nicméně těsné vedení držela téměř po celou soutěž a vítězstvím na závěrečném testu už je se svým Fordem Focus WRC pouze potvrdila. Jan Kopecký s Janem Hlouškem byli na čele pouze po vyhrané RZ 3, ani druhý den přes lepší volbu pneumatik už se svou Škodou Fabia RS Rally2 na vedení nedosáhli. Satisfakcí pro ně může být alespoň vyhraná druhá etapa, berou též nejvíce bodů do národního šampionátu a po soutěži se posouvají do jeho čela.

Dosavadní lídři Filip Mareš a Radovan Bucha (Škoda Fabia Rally2 evo) totiž v těžké partii kepelské rychlostní zkoušky v sobotu lehce havarovali, a přestože se v neděli do soutěže úspěšně vrátili, bodů si z Klatov odvážejí jen minimum.

Třetí příčkou si naopak výrazně v šampionátu polepšili Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou, solidní příděl bodů si domů odvezli i čtvrtí Adam Březík s Ondřejem Krajčou, pátí Václav Kopáček s Petrem Pickou a šestí Věroslav Cvrček jun. s Tomášem Prokorátem.

Mezi vozy s poháněnou jednou nápravou si nejlépe vedli Ján Kundlák a Petr Baran s vozem Renault Clio Rally4, hned za nimi dokončil soutěž domácí Jakub Talaš, premiérově navigovaný v Peugeotu 208 R2 Pavlem Polákem. Kompletní trať zvládlo dokončit 48 posádek, a přestože nástrahy tratě 57. Rallye Šumava Klatovy byly nad síly několika jezdců, kteří havarovali (včetně slavného Tomáše Engeho), vše se obešlo bez zranění.