02.05.2023
Max Karhan z Lukamotorsport jel čtvrtý závod série WSK Super Masters na Italském okruhu Cremona, kde získával další cenné zkušenosti v první sezóně třídy OK. Závod ve znamení čísla 13. Pro někoho smůla, pro Maxe tentokrát štěstí! Konkurence v tomto šampionátu je nejvíc na světě a jsem moc rád, že tady mohu závodit a získávat zkušenosti shrnul Max tento závod.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve středu se v první závodní den odjel čtyřikrát volný trénink, řešilo se porovnání dat z únorového testování zde na trati, kde se Max zastavil po cestě na závod do Neapole. I ve čtvrtek, druhý den na okruhu v Cremoně, bylo neustále co pilovat a mechanik Honzík a Luky, včetně rodiny Macháčů, od kterých má Max motory, odvedli výbornou práci. Max byl s technikou po celodenních testech spokojen. Pátek ukázal časy soupeřů hned v ranním oficiálním tréninku a Maxová ztráta na nejrychlejší rafany v poli byla 0,5 a to v této konkurenci je nad míru malá a v týmu vládla spokojenost. Následoval rozstřel do eliminátor Heatů A,B,C,D měřeným tréninkem, kde Max zajel 24 místo a byl zařazen do skupiny C.

První Heat dojel Max na výborném 13. místě, druhý Heat na 22. místě. Sobotu pokračoval Max ranním Warmupem, s celkově šestým časem, kde se prověřila technika před dalším závodem. Následoval další Heat, kde Max dojel na dvacátém místě. Poslední Heat v podvečer na místě šestnáctém! Neděle také začala prověřením techniky ranním warm-up a vše šlapalo jako hodinky.
 

Do prefinálové jízdy nastoupil na startovní rošt Max po součtu bodů z Heatu do 12. řady a dokončil závod na výborném 13. místě! Na postup do super finále to ale nestačilo. Začalo se balit a chystat na cestu směr CZ, kde se jede pro Maxe další závod tentokrát Champions of the Future. Čeká ho hned následující víkend! Max a mechanici byli spokojeni s výsledkem a odjížděli z italské Cremony s úsměvem na tvářích. Poděkování patři hlavně partnerům, mechanikům a Macháč Motors!


Dalším závodem je Champions of the Future Steel Ring Třinec. 


Na závodní okruh a podrobnosti k závodům WSK Masters hledejte na: 

https://www.wskarting.it
https://cremonacircuit.it


Autor:
Vláďa Rožánek, Lukamotorsport
Foto: Arnaud Winyals
02.05.2023

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.