08.05.2023
Třetí podnik Mistrovství světa sajdkár v Kramolíně u Nepomuku poznamenala tragická nehoda při nedělním doprovodném programu vloženého závodu veteránských sajdkár, po kterém mezinárodní jury rozhodla o zrušení zbývajících závodů, včetně GP.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

K tragické události došlo ještě před polednem při první jízdě vloženého závodu veteránských sajdkár během startu, kdy měla těžkou havárii nizozemsko-belgická posádka Bijlmakers/Boon. Závod byl okamžitě zastaven. Záchranná služba byla na místě velmi rychle, ale přes rychlý a účinný zásah se bohužel spolujezdce René Boona nepodařilo zachránit. Pilot Hans Bijlmakers byl převezen do nemocnice, kde mu bylo diagnostikováno zranění ramene a několik zlomených žeber. „Na žádost místních úřadů byl zrušen zbývající program závodu. Jako vždy v těchto situacích jsou naše myšlenky s těmi, kterých se událost dotýká," uvedli organizátoři z FIM v prohlášení.

René Boonovi bylo 55 let. Svou kariéru jako sajdkárkrosový spolujezdec začal se svým bratrem Rudym Boonem na belgických mistrovstvích. V letech 2001 až 2004 nastupoval po boku Marcela Willemsena v MS. Jeho nejúspěšnější umístění bylo třinácté místo na MS v sezoně 2004 a šestnácté v konečném hodnocení MS v roce 2002. Posléze se přesunul do role mechanika do týmu desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena, se kterým získal několik světových titulů. René se v posledních letech se svým bratrem účastnili volnočasových nebo veteránských závodů a občas zaskakoval jako náhradní spolujezdec, jako dnes ve vedlejším programu Grand Prix v Kramolíně v České republice. Osud rozhodl, že pro vždy přátelského a veselého Reného Boona to bude bohužel jeho poslední jízda. Je to těžká rána pro celou sajdkárkrosovou rodinu, ve které byl René Boon všude vítaným hostem.

Za redakci Motolevel.com vyjadřujeme upřímnou soustrast celé jeho rodině!

(joh)
Foto: Herclík

8.5.2023

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
09.05.2023   09:15
ivano napsal(a):

předmět

Hodně smutný... Čest jeho památce!