08.05.2023
Max Karhan z Lukamotorsportu se představil také na domácí trati a po evropské anabázi zavítal do Třince na závody Champions of the Future 2023. Champions of The Future, Steel Ring, Třinec, je to pro mne defacto splněný sen, řekl Max Karhan a vysvětlil proč. Mohu nasbírat další pro mne cenné zkušenosti v mojí první sezóně ve třídě OK, a to že pojedu s těmi TOP jezdci z celého světa.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

V tomto šampionátu jedou například junioři F1 týmů Ferrari, AMG Mercedes, Red Bull, stáj Fernanda Alonsa, Prema, ART a další. Dá se to využít jako ostrý test na Mistrovství Evropy, který se jede ve stejné sestavě a na stejné trati. Takový ostrý test nanečisto, shrnul a představil další odjetý závod Max. Přesunuli jsme se přímo z WSK závodu z Cremony. Poprvé v půlce sezóny byla možnost se představit také v České republice, team dorazil na Steel Ring Třinec ve středu nad ránem. Začal kolotoč volných tréninku, kde bylo zapotřebí zajet tréninkové motory a pokusit se o co nejlepší nastavení podvozků pro předepsané pneu na tento závod, které jsou odlišné od předchozích závodů, které Max doposud odjel.


Ve čtvrtek už začalo přituhovat a možnosti se zúžili na poslední možné volné tréninky, kde se Max ve své skupině dostal na nejlepší svůj sedmý čas ve své skupině. Následně přišla kvalifikace, která se vůbec nepovedla a Max zajel ve své skupině čas až na 24 místě.  Podle zajetých časů následovalo rozdělení jezdců do Heat skupin. Max byl zařazen do skupiny D. První Rozstřel skupin C+D dojel Max na 20 místě, druhý skupin B+D na místě 19. Bylo neustále co ladit a Max nebyl úplně s nastavením podvozku spokojený. Pátek začal ranním Warmupem, kde se prověřuje technika před dalšími rozjížďkami. Další rozstřel Heat skupin A+D dojel Max na místě 20 a D+E na místě 17.


Technika stále nefungovala úplně podle představ a Max měl pocit jako když má prasklý rám, ale to se nepotvrdilo a musel bojovat dále. To znamenalo v součtu bodů pro Maxe celkové umístění na 63 příčce a možnost startu v Super Heat ( Pre finale), což bylo pro Maxe snem se tam vůbec probojovat a povedlo se!


V Super Heat dojel Max na 29. místě, ale bohužel dostal +5 vteřin za spadlý přední nárazník, a tím se propadl na místo 31. Na finále, kam postupuje celkem pouze 36 jezdců ze všech skupin, už se mohl jen koukat a sledovat, jak si vedou soupeři. Po celou dobu se bojovalo s technikou hlavně na suchém podvozku a jednou se musel dát i jiný motor. Ten však také moc nefungoval.  "Nastavení se úplně nepovedlo musel jsem dost bojovat, ale beru to jako ostrý test před závodem EU a věřím že tam už se nám nastavit techniku podaří," okomentoval tento závod Max.


Poděkování patří hlavně partnerům a celému týmu za podporu a možnost se tohoto závodu zúčastnit.

TZ Vláďa Rožánek, Lukamotorsport
Foto: Arnaud Vinyals
08.05.2023

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.