12.05.2023
Divácky populární Histo Cup se po roce vrací na Masarykův okruh. Šampionát klasických závodních vozů nabídne fanouškům to nejlepší ze zlatých časů motorsportu. Do ostrých soubojů ikonických strojů z druhé poloviny 20. století vyrazí tento víkend 13. a 14. května automobily jako Ford Zakspeed Turbo Capri, Pontiac Trans AM nebo Sierra RS Davida Bečváře.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Německý šperk na startu


Histo Cup v Brně nabídne například dva zajímavé exempláře automobilky Ford. „Skvělou zprávou pro fanoušky je start jednoho z nejúspěšnějších automobilů bývalého šampionátu Deutsche Rennsport Meisterschaft Ford Zakspeed Turbo Capri. Je to originál, se kterým původně závodil německý šampion a trojnásobný vítěz 24H Le Mans Klaus Ludwig,“ vysvětluje komentátor Masarykova okruhu Martin Straka. Vůz sbíral vítězství v letech 1980 až 1982, na Masarykově okruhu za jeho volant usedne majitel berlínského týmu Mücke Motorsport a bývalý úspěšný závodník Peter Mücke.


V ostré domácí premiéře se představí brněnský jezdec David Bečvář s Fordem Sierra RS Cosworth. Poprvé automobil otestoval koncem března právě na Masarykově okruhu v Brně, aby s ním následně ovládl dva první závody na maďarském Pannonia Ringu. Bečvář pro tuto sezónu změnil vůz, dříve startoval v Jaguaru XJS, se kterým celý šampionát vyhrál.


Návštěvníci se mohou těšit na početný zástup dalších legend – v akci se objeví Porsche 911 SC/RS, Pontiac Trans AM, Ford GT40 nebo Chevrolet Corvette. Histo Cup nabídne ve dvou dnech celkem 13 závodů jednotlivých tříd včetně historických formulí, young timerů nebo pohárová klání BMW a Porsche.


Retro pro všechny


Program na dráze potěší všechny věkové kategorie. „Zatímco pamětníci mohou zavzpomínat na krásné časy ryzího motorsportu, mladší generace mají jedinečnou příležitost vidět závodit vozy, které by jinak byly ozdobou každého automobilového muzea,“ dodává předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.


Fanoušci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který začíná už ve čtvrtek Warm Up setkáním s Martinem Strakou, které se uskuteční v Galerii Vaňkovka od 18 hodin. Akce je součástí celotýdenní výstavy závodních vozů, které zapůjčily týmy Mičánek Motorsport powered by Buggyra a Pfeifer Motorsport. Se spíkrem Masarykova okruhu se mohou fanoušci setkat i na sobotní besedě Racing Poetry, která se uskuteční po konci závodního programu. Po celý víkend bude pro návštěvníky k dispozici motokárová dráha, F1 simulátor nebo skákací hrad pro nejmenší fanoušky motorsportu.


Vstupné na Histo Cup zájemci pořídí za 300 korun (jednodenní) a 500 korun (celovíkendové). Otevřené budou přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny u cílové rovinky a paddock. Vstupenky budou v prodeji po celý víkend na pokladnách Masarykova okruhu. Parkování je zdarma u otevřených tribun.
 

TZ Automotodrom Brno
12.05.2023 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.