17.05.2023
Na slavném Masarykově okruhu v Brně se opět odehrál nezapomenutelný závodní víkend. Tentokrát se však na okruhu neobjevily moderní formule ani rychlá moderní GT auta, ale skvostné historické závodní stroje. Histo Cup je prestižní závodní série historických vozů z různých období 20. století. V rámci tohoto šampionátu se závodí v mnoha kategoriích, zejména bych chtěl jmenovat zápolení historických formulí Renault 2.0 a klasickou trofej mrštných závodních vozů jako Alfa Romeo, Porsche 911 Carrera, Audi TT a Ford Sierra RS.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat


Přestože se jedná o historické vozy, závody Histo Cupu nabízejí stejnou dávku rychlosti a soutěživosti jako moderní závodní série. Historická vozidla restaurovaná do perfektního stavu skvěle demonstrovala technologický vývoj automobilového průmyslu a připomínala slavné okamžiky z minulosti motoristického sportu. Závodní víkend přinesl nejen vzrušení na trati, ale také bohatý doprovodný program pro návštěvníky, který obsahoval i setkání s veleznámým motor sportovním komentátorem Martinem Strakou, kterého můžete znát například z komentování závodů série WEC, jako je například slavná 24hodinovka v Le Mans.
 


Letošní Histo Cup na Masarykově okruhu byl ohromným úspěchem a potvrdil nejen lásku fanoušků ke sportovním vozům, ale také sílu historického motorismu. Tento závodní víkend dokázal přenést atmosféru minulosti motoristického sportu do současnosti a nabídnout divákům skvělý zážitek.
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Text a foto: Lukáš Trtílek 
17.05.2023

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.