17.05.2023
Druhé kolo českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu se odehraje v Březové nad Svitavou již tuto neděli 21. května. Přijměte naše srdečné pozvání a přijeďte se na závody těchto atraktivních disciplín podívat na živo!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatTradiční motokrosová bašta v Březové nad Svitavou patří historicky mezi nejčastější tratě, na kterých tří a čtyřkolové stroje závodí. Raritou je její typický přírodní ráz bez uměle vytvořených rytmických částí, jak jsme v současnosti na mnoha nových tratí zvyklí. Nabízí strmé stráně, dlouhé výjezdy a sjezdy, širší místo na předjíždění i ostré zatáčky, jezdci jedou na plný plyn, jak se říká, na srdíčko.

Předpověď počasí hlásí slunečno, trať je v kondici, takže nic nenasvědčuje tomu, proč neotevřít další napínavé dějství o mistrovské body.

U sajdkár byla na úvodním podniku v Mohelnici rozehraná zajímavá a vyrovnaná partie, kterou ovládla šumperská dvojka bratrů Vejchodových o dva body před Diblíkem s Gáborem a před posádkou Boukal-Vitoň. Bohužel velci favoriti na titul Polívka-Zatloukal měli už ve volném tréninku pád a i když přes otřesení a potlučení naskočili do druhé jízdy, do bitvy o přední příčky tolik nezasáhli. Kdo bude lídrem po Březové? Sedne více Diblíkovi či Vejchodovi nebo jim vypálí rybník Boukal s Polívkou?

Ve veteránech vládl pevnou rukou legendární Pepa Peták se zkušeným Václavem Hotovým. Dále se na stupních vítězů objevily podstatně mladší posádky. Jako druzí skončili Hlava-Kubíček a třetí Jiroušek-Ochtábec. Půjde to Pepíkovi na strmých stráních podobně nebo mu jeho radost zkazí mladší jezdci?

Premiéru budou mít v Březové nad Svitavou i juniorské sajdkáry, které své umění ukázaly i v Mohelnici. Progres u mladších jezdců je značný, ale jak se vypořádají s pověstnými stráněmi? Jen závody napoví!

U čtyřkolek je situace taktéž zajímavá. „Upevní vedení Jirka Kašpar? Naváže na druhé místo Jakub Kostelecký před průběžně třetím Davidem Sůsou? Nebo zamíchají pořadím mladí jezdci Honza Brhel s Adamem Tučkem? Dočkáme se opět hojného počtu čtyřkolek v kategorii přebor? Ukáže Marian Klíč na své domací trati všem záda v kategorii Veterán? Těšit se můžeme opět na nejmladší jezdce v kategorii Junior 1 a 2!“ se píše na stránkách Czech quad team.

X pádných důvodů proč vyrazit do Březové nad Svitavou tuto neděli! Nenechte si ujít další napínavý závody!


Harmonogram 2. podniku MMČR side a quad v Březové nad Svitavou je následující:

(joh)
17.5.2023

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.