24.05.2023
O třetí závod Junior Czech Sidecarcross série se postarali pořadatelé z Březové nad Svitavou. Připravili pro ně část mistrovské trati s dlouhými a strmými výjezdy a sjezdy, které u mladých jezdců budily značný respekt. Do malebného areálu uprostřed republiky proto dorazilo jen pět posádek, které si troufnuly změřit síly a poprat se nejen se soupeři, ale i s náročnou tratí. Odměnou jim byl ideálně připravený povrch a zasloužený potlesk diváků.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatStart byl pro tuto kategorii posunut na hranu nejdelšího výjezdu a při absenci startovacího zařízení se vyráželo na mávnutí praporkem. Začátek první jízdy se obešel bez problémů. Podle očekávání se do první zatáčky v nejvyšším bodě trati seřadily posádky v pořadí odpovídajícím obsahu a síle motorů. Jako první se střemhlav do údolí spouštěli Široký s Chaloupkou před západočeskou dvojicí Kalinovský-Padevět a bratry Nechanickými. Čtvrtí se vydrápali na vrchol malí bojovníci Sedláček s Taškou, pronásledovaní rodinným tandemem Hanulíkových. Ve třetím kole si při dobrždění do jedné ze zatáček Olík Sedláček „zašlápnul“ motorku, čehož využili Hanulíkové k předjetí. Posádky na prvních třech místech pomaličku, ale jistě zvyšovaly rozestupy mezi sebou, a tak největší vzrušení přinášelo předjíždění posádek o kolo. Všichni si ale užívali skvělé divácké kulisy a zaslouženého potlesku ze zaplněné přírodní tribuny.

Nejpodstatnější okamžik druhé jízdy se udál hned na startu. Do startérova mávnutí se přesně trefili Sedláček s Taškou a jejich Kawka vystřelila vstříc kopci jako divá. Toho se nejspíš malí dravci zalekli a po hrábnutí do spojky se zelená sajdička proměnila v katapult, který nejdříve vysadil spolujezdce a po ztrátě stability zalehl pilota. Naštěstí se vše obešlo „jen“ pohmožděným kotníkem, ale po rychlém zásahu zdravotníků již mladá posádka raději nepokračovala. Na čele se pořadí srovnalo stejně jako v první jízdě, tedy Široký, Kalinovský, Nechanický a Hanulík.

Za své snažení byly všechny posádky oceněny poháry a bouřlivým potleskem všech přítomných. Další možností, kde se s mladými nadějemi sajdkárového sportu potkat, bude nádherné prostředí Terénu Svatého Petra ve Stříbře již první červnovou neděli.

Text a foto: Karel Švéda

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.