28.05.2023
Budoucí piloti FORMULE F1 v Třinci... Zúčastnit se tohoto závodu bylo splněným snem Maxe Karhana ve třídě OK. Max prohlásil: Pokud chceš být jednou v závodech dobrý a posouvat se dále vpřed, je potřeba závodit s těmi nejlepšími. A povedlo se díky partnerům, bez kterých to nejde. Byla možnost, aby Max startoval v tomto šampionátu na divokou kartu. Zúčastnil se tak jednoho ze čtyř závodů mistrovství Evropy 2023, který se jel na okruhu Steel Ring.
ostatníOstatní

Konkurence se sešla opravdu veliká a stala se důležitým mezníkem v letošní sezóně v kategorii, ve které letos startujeme. Startovní rošt čítal celkem 204 závodníků a závodnic ve třech kategoriích a 60 národností z celého světa. Někteří z nich startují třeba v juniorských týmech formule F1. Celkem tisíc účastníků, včetně mechaniků a členů týmu se na Steel Ringu sešlo.

Max dorazil na Steel Ring s mechanikem Honzíkem už v úterý odpoledne. A od středečního rána si připravoval techniku včetně dalšího nového podvozku, který byl potřeba po předchozím závodě. Dále bylo zapotřebí zajistit od pořadatele potřebný předepsaný benzín, suché plus mokré pneu a projít technickými i administrativními přejímkami.

Ve čtvrtek Max odjel několik volných tréninků určených pro jeho kategorii. Počasí přálo k otestování jak suchého, tak mokrého podvozku a zajetí motorů připravených od motorářů rodiny Machačů. Ztráta na nejrychlejší byla pro Maxe přijatelná, ale bohužel dost veliká. Při tréninku nastalo několik nepříjemností. Jednou přestal jet motor a podruhé si jezdec stěžoval na brzdy. Podvozky prošly jinak výbornou přípravou. Ve středu večer bylo vše připravené tak, aby se Max mohl pustit do pátečního zápolení na trati. V pátek se jely ještě dva volné tréninky, po kterých následoval trénink měřený, kde Max zajel 21 čas a byl zařazen do skupiny E. Ten samý den se odjel ještě první Heat E F kde Max dojel na místě 16.

Sobota začala ranním Warmupem a pokračovala smrští čtyřech Heatů, kde Max skončil v rozjížďkách D E na 22místě, B E na 22místě, C F na 22místě, a A E na 16místě. Po součtu bodů se Max umístil na 65 místě.

Neděle začala také ranním Warmupem a pokračovala Prefinálovou jízdou. V té však bohužel motor znovu vypověděl službu a tři kola do cíle se motokára zastavila.

Max po závodech řekl: "Máme zase mnoho dalších zkušeností mezi nejrychlejšími soupeři světa a možnost se tohoto závodu vůbec zúčastnit pro mě znamená velký úspěch. Děkuji moc mechanikům a partnerům za podporu. Moc si toho vážím."

Další závod se jede 13.-16. září 2023 EURO SERIES CHAMPIONS OF THE FUTURE Franciacorta: