19.06.2023
Na ADAC v Bielsteinu vyrazila početná skupina českých závodníků a všem se dařilo! Jan Wagenknecht s Kubou Terešákem skončili čtvrtí. Julek Mikula se představil na čtyřtaktní dvěstěpadesátce a v jedné jízdě dojel třetí. Daniel Mandys bral TOP10. Vidět byl i David Widerwill na pětaosmdesátce. V souhrnu najdete také slovenské závodníky, kdy byl nejlepším Šimon Jošt.

ADAC MX Masters

O pódiové umístění se rozhodovalo mezi silnou trojicí závodníků. Nejlépe vyšel bodově Tom Koch (Kosak Racing Team), druhý skončil Max Nagl (KMP Honda) a třetí Jordi Tixier (KMP Honda). Vyrovnané výkony vynesly na těsně za pódiové umístění Jakuba Terešáka (Enduro Koch Racing). Kuba se tak musel spokojit s nepopulární čtvrtou pozicí. Osmé místo si z Bielsteinu odvezl Šimon Jošt (Osička MX Team), který zajel vyrovnaný závod jako Francouz Maillard. Petr Polák (SHR Motorsports) se dvakrát umístil v nejlepší desítce a součet bodů mu dal na 12. místo. Hned za Polákem skončil Pavol Repčák (Orion Racing Team) ze Slovenska. Jeho krajan Tomáš Kohút (Osička MX Team) neměl svůj den, celkově skončil dvaadvacátý. Na 26. pozici skončil Dušan Drdaj (Action Mefo Sport Racing Team), na 27. pozici byl hodnocen Václav Kovář (Becker Racing) a devětadvacátý dojel Maritn Krč. S malou motorkou se neztratil ani Adam Dušek (SD Intall Racing – MX Team Znojmo), kterému patří 37. místo. Bez podu skončil na 41. pozici Matúš Tomala. Roman Mňuk se tentokrát nekvalifikoval.

ADAC MX Youngster

Nejlepším závodníkem třídy se stal Oriol Oliver (WZ Racing), kterého na stupně vítězů doprovodili týmoví kolegové – druhý Cato Nickel a třetí Mike Gwerder. Pouhé dva body chyběly na první pódiové umístění na ADAC Janu Wagenknechtovi (HT Group Racing Team). Honza byl dvakrát pátý a jednou druhý, ukázal svou formu a potvrdil, proč i v doma patří ke špičce. Pátým nejlepším jezdec byl Julek Mikula (Yamaha Europe MJC), který i na velké motorce ukázal, že bude vidět. Ve druhé jízdě skončil třetí a polovina sezóny může pravděpodobně ukázat jeho směr a třídu pro sezónu 2024. Umístění TOP10 bral Daniel Mandys (SMX Racing Team Rudník), jenž se svým výkonem a čtvrtým místem v jedné z rozjížděk může být maximálně spokojen. Jaroslav Katriňák si vyzávodil 28 bodů a celkové dvanácté místo. Do závodu se bohužel nekvalifikoval Přemysl Zimek, Jiří Klejšmíd, Vojtěch Švirák a Tomáš Švirák.

ADAC MX Junior Cup 85

Čelo závodu v nejslabší kubatuře bylo velice vyrovnané. Vítězství v závodě získal belgický závodník Jarne Bervoets (Bervoets Racing Team), který získal stejně jako druhý Aron Katona (HTS KTM) pětačtyřicet bodů. Třetí skončil Dani Heitink (DH-MX), čtvrtý Moritz Ernecker (AMX Racing) a pětici nejlepších uzavřel Dex Kooiker (Stichting Motorsport Talent). Vidět byli i naši závodníci, zejména David Widerwill (Mefo Sport – Q Racing Team). David byl v první jízdě pátý, ve druhé čtyřicátý. Celkově skončil na 14. místě. Patnáctou pozici si domů odvezl Standa Pojar (Action Racing) a s 28. celkovou pozicí je spokojen i Vojta Borovička (MX Martin Group).