16.07.2023
Súčasťou svetového šampionátu v motokrose v Lokti sa počas víkendu o.i. odjazdilo i finálové podujatie európskeho šampionátu v motokrose tried EMX65/EMX85. Medzi 65-tkami nás úspešne reprezentoval mladý talentovaný jazdec Maxim Zimmerman, ktorý v silnej konkurencii obsadil v súčte dvoch jázd vynikajúce šieste miesto. Gratulujeme!

Seriál ME mládežníckych tried EMX65/EMX sa jazdci v základnej časti v 4 zónách, následne sa ide semifinále a tí najlepší jazdci z dvoch semifinálových podujatí postupujú do veľkého finále, ktorého dejisko bol i tento rok Loket v ČR.

Maxim, ktorý sa do Lokta presunul priamo z Rumunska, kde sa zúčastnil svetového šampionátu v motokrose Juniorov, odštartoval svoj úspešný štart v Lokti už v piatkovej kvalifikácii, kde obsadil 11.miesto. Následne vo veľmi horúcom piatkovom počasí si v prvej finálovej jazde vyjazdil krásne 7.miesto z 50-tich štartujúcich jazdcov danej triedy až z 18-tich krajín Európy.

V noci prišla do Lokta letná búrka a tak to chlapci tried EMX65/EMX85 mali v nedeľu ráno naozaj ťažké. Trať bola ťažká, premočená, ale našťastie sa trošku ochladilo a tak nemuseli bojovať ešte aj s vysokými teplotami. Maxim i takúto náročnú trať v Lokti v druhom finále zvládol a do cieľa došiel na 10.mieste, čo mu v konečnom súčte vynieslo vynikajúce 6.miesto v konečnom hodnotení tohtoročného šampionátu starého kontinentu. SUPER VÝSLEDOK, GRATULUJEME!

Tento výsledok je veľkou odmenou ako pre Maxima, tak i pre jeho najbližších, ktorí ho veľmi podporujú. Maxim Zimmerman potvrdil, že je momentálne našim najväčším motokrosovým talentom a jeho výsledok z Lokta je veľkým prísľubom do budúcnosti.

V 65-tkách sa novým majstrom Európy stal Francesco Assini z Talianska, na druhom mieste skončil Tim Lopez z Francúzska a na treťom Harry Dale z Veľkej Británie.

V triede EMX85 titul majstra Európy putuje taktiež do Talianska – zvíťazil Nicoló Alvisi (ITA), druhé miesto obsadil Liam Bruneau z Francúzska a tretie Dex Kookinen z Holandska.