25.07.2023
O třetím červencovém víkendu opět zavítal na brněnský automotodrom mezinárodní šampionát Alpe Adria, ve kterém závodí motocyklisté z 21 zemí světa. Tentokrát se událost konala v tropických teplotách, což přidalo jezdcům další výzvu do již tak fyzicky náročných soubojů na trati. Kromě profesionálních jezdců se na Automotodromu v Brně objevili také talentovaní mladí jezdci, a dokonce i mladé jezdkyně, pro které byla vypsána speciální kategorie Womens SSP300.

Dále se závodilo v kategoriích BMW cup, závody motocyklů do objemu 1000 kubických cm, tradiční kategorie superbiků a superstocků 1000 a 600. Vlastní závodní klání probíhala jak v sobotu, tak v neděli odpoledne a předcházeyi jim tradiční kvalifikace a tréninky. Vstup pro fanoušky byl jak na přírodní tribunu C a sedadlové tribuny T3/T5, tak do paddocku zcela zdarma.

Z českých jezdců byl nejúspěšnějším Michal Filla, který se umístil na třetím místě v nedělním závodě superbiků, který opanoval Polák Pawelec. V kubatuře Superstock 1000 startoval náš největší favorit na vítězství Karel Pešek, který ovšem musel v sobotu odstoupit z technických důvodů. Vše si však vynahradil v nedělním závodě, který dokončil na druhém místě za druhým z bratrů Paweleců. Diváci měli možnost sledovat ty nejlepší jezdce a týmy v akci a být součástí tohoto fascinujícího světa motocyklové závodní rychlosti. Doufejme, že se Alpe Adria vrátí do Brna i příští rok a přinese další nové vzrušující zážitky motocyklovým fanouškům.

Text a foto: Lukáš Trtílek