10.09.2023
Téměř přesně jeden kilometr dlouhá trať Vransko, nacházející se ve středu Slovinska, hostila poslední letošní závod série AA MiniGP. Ten pro náš tým dopadl tak, že nic lepšího jsem si snad nemohl přát. Po zhruba sedmi set kilometrech jsme dorazili do závodního areálu, který je obklopen nádhernou přírodou a v případě obou našich jezdců byly cíle jasné.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

U Romana Durdise šlo prakticky jen o to, aby víkend odkroužil ve svém tempu. Tak se také stalo, ve třídě MiniGP 190 vyhrál co šlo, takže má nejen titul, ale hlavně se kvalifikoval na mistrovství světa, které se odehraje v listopadu ve Valencii. Složitější úkoly měl před sebou Tamas Lukacs, který byl před Vranskem v celkové kvalifikaci MiniGP 160 na děleném druhém a třetím místě. Ve hře tak byl nejen titul vicemistra, ale hlavně postup do Valencie, kam jedou první dva z každé kategorie. Od posledního závodu jsme se proto celý tým soustředili na to, připravit Tamase na závod co nejlépe. Během pauzy poctivě každý den seděl na motorce a trénoval, závodní techniku jsme se mu snažili připravit na tisíc procent a před víkendem si všechno sedlo, jak mělo. Od první chvíle byla na Tamasovi vidět vysoká nažhavenost a hned z úvodu fungoval výborně. Vyšla mu kvalifikace, nastavení motorky bylo v pořádku a závod sliboval velké drama. Hlavně proto, že Tamas umí odstartovat buď hodně špatně nebo hodně dobře, nic mezi a v první jízdě se mu naštěstí povedla ta lepší varianta. Celou dobu jezdil za celkovým lídrem, Polákem Stankiewiczem, který měl ale pád a náš maďarský svěřenec tak dojel letos poprvé první. V druhé jízdě opět výborně odstartoval, celkově jezdil druhý a v součtu bodů ve Vransku svojí třídu vyhrál. Tím si splnil sen, který měl před sezonou, zároveň se v tabulce posunul na druhé místo a stejně jako Roman vyrazí na světové finále MiniGP. Zajímavost je, že tam pojede historicky jako vůbec první Maďar a pokud jde o Romana, ten ve Valencii zabojuje už podruhé a je zatím jediným Čechem, který se tam kvalifikoval.
 

Celkově tak pro nás sezona Alpe Adria MiniGP dopadla fantasticky a víc jsme si snad ani nemohli přát. Teď nás čeká ještě jeden závod mistrovství Itálie a pak už hlavní bod sezony, mistrovství světa ve Valencii. Tam budeme bojovat o co nejvyšší příčky, tak nám prosím držte palce!
 

Ridingschool Lukas Pesek
10.09.2023

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.