25.09.2023
Ani ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v Aragonii se český jezdec nedokázal prosadit do bodových pozic. Oliver König dojel na 21. místě se ztrátou více než minuty. Přitom úvod vypadal nadějně – v prvním kole dokázal předjet Španěla Isaaca Vinalese. „Jenže jsem udělal chybu a pak už jsem nebyl schopný se držet tempa soupeřů. Jsem ale dál odhodlaný pracovat na mých nedostatcích. To je to jediné, co mohu ovlivnit," vysvětlil König z týmu Orelac Racing Movisio. Další závod je už v příštím týdnu v Portugalsku.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

V nedělním Superpole race obsadil rovněž jednadvacáté místo, z toho tři závodníci nedojeli do cíle. I v něm se však König nedostal do velkých soubojů. Do druhého závodu jezdec na kawasaki nastoupil odhodlaně a ze začátku se držel španělského jezdce Vinalese.


„Dokázal jsem se před něj také dostat, jenže jsem udělal chybu a pak mi už všichni ujeli,“
smutnil König, který se pohyboval na posledním místě. „Už jsem nebyl schopný tu skupinku dojet, mít stejnou ztrátu jako oni, nebo v nějakých pasážích si třeba najet půl vteřinku.“


Jediný český závodník v mistrovství světa superbiků má před sebou jen krátkou pauzu – už v pátek nastoupí do tréninků v Portugalsku. A cíle jsou jasné: postupně se zlepšovat jezdecky a pokusit se zlepšit také aktuální technický stav jeho závodního stroje. „Budeme bojovat až do konce a rádi bychom nepříznivou situaci zlomili. Věřím, že k tomu dojde v posledních závodech sezony,“ dodal König.
 

TZ Orelac Racing Movisio
25.09.2023

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.