30.09.2023
Další těžké dny v mistrovství světa superbiků má za sebou. A ni v Portugalsku se to nevyhnulo bez problémů. V pátek se totiž Oliveru Königovi porouchal motor a musel se vyměnit. Komplikace měl také v kvalifikaci a v závodě se bohužel neudržel soupeřů. Český jezdec tak dojel na posledním 23. místě. „Snažím se ale plnit věci, které můžu ovlivnit a zaměřovat se na zlepšení mého jezdeckého stylu. Slabou útěchou je, že jsem byl v kvalifikaci rychlejší oproti loňsku," dodal König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli se chce opět rychlostně posunout, čeká ho Superpole Race a druhý závod. Přímé přenosy jsou k vidění na Nova Sport.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Myslel si, že už má všechnu smůlu v letošní sezoně vybranou. Bohužel… V prvním tréninku na náročném okruhu v Portugalsku odjel pouze dvě kola. „Porouchal se nám motor, spadl ventil. Chci poděkovat klukům, že se povedlo motorku opravit. Dal se tam náhradní motor, se kterým jsem závodil od začátku roku do Barcelony. Budeme doufat, že vydrží – minimálně do konce víkendu,“ vysvětlil König, který letos ani jednou nebodoval.


Také v kvalifikaci nebylo vše po technické stránce v pořádku, zničehonic mu vibroval předek stroje. Navíc měl minimální prostor na to předvést jedno rychlé kolo. Do prvního závodu tak odstartoval z posledního místa. „Start se mi ale nepodařil, neslyšel jsem dobře otáčky a motorku jsem vytočil více, než bych chtěl. Předjel mě Syahrin vnitřní stranou zatáčky. Skupinky jsem se držel tak dvě kola, pak se udělala mezera. Pak mě ještě dojel Francouz Baz, který startoval z pitline. Byl to bohužel další osamocený závod,“ dodal jezdec na Kawasaki.


„Data ale ukázala určité zlepšení v některých průjezdech na trati. Snažím se vychytat věci, které můžu zlepšit,“ prohlásil odhodlaně König, kterého čeká v neděli v Portugalsku druhý závod.

TZ Orelac Movisio Racing 
30.09.2023

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.