30.10.2023
Poslední letošní víkend v superbicích má za sebou Oliver König. A ve španělském Jerezu si udělal radost, když v sobotu skončil jen 44 setin za bodovaným patnáctým místem. V neděli pak dojel na 23. místě. Za zlepšení může změna motoru – český závodník z týmu Orelac Racing Movisio obdržel starší verzi od Jonathana Rey. „Bylo skvělé se svézt na motorce, se kterou stačím na ostatní a bojuji o body. Kéž by to tak bylo od začátku sezony," dodal König, který tak ve své druhé sezoně v šampionátu superbiků nevybojoval ani jeden bod.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Závěrečný víkend začal katastrofálně, když v prvním tréninku „bouchl“ na jeho kawasaki motor. „Hrozilo, že budu dojíždět poslední závody na motoru, který se složí na dílně. Naštěstí tomu tak nebylo. Tovární tým Kawasaki nám půjčil náhradní od Jonathana Rey, který s ním najel asi 1000 kilometrů,“ popsal König, kterému se na něm dařilo. V úvodním závodě ve Španělsku se držel po celou dobu skupinky soupeřů a bojoval o patnácté místo. „Ale jsem si vědom toho, že bylo také hodně pádů,“ dodal rodák z Prahy.


Nakonec skončil jen 44 setin za Malajcem Syahrinem, který si bodovou pozici zkušeně pohlídal. V neděli se už pak na stejná místa nedokázal český jezdec prosadit. „Ostatní se zlepšili, my jsme ale stagnovali. Tam, kde já jsem měl v sobotu navrch, tak jsem ztrácel. Prohru s Němcem Altem neberu jako ostudu, je to německý mistr a účastník vytrvalostního EWC. Ale celý závod jsme jeli spolu, bylo to fajn,“ tvrdil König.


Oproti minulému roku tak nezískal ani jednou bod. „Vstupovali jsme do této sezony s větším očekáváním a optimismem. Bohužel se to nedařilo tak, jak jsme chtěli od začátku. Druhá půlka roku byla katastrofální, sužovaly nás technické závady. Máme mladého talentovaného jezdce, ale když se mu nedá pod zadek nic pořádně funkčního, tak se s tím nic moc nenadělá,“ hodnotil Miloš Čihák, jezdcův manažer a CEO Movisio Racing. „Přitom když měl k dispozici motor, který jede, tak byl schopný se zkušenějšími soupeři držet krok a skoro vybojovat body. Bohužel takovou techniku bylo potřeba mít na začátku sezony, pak by se Oliver zlepšoval,“ dodal Čihák.


S jediným českým zástupcem v MS superbiků cestoval po závodech také Ondřej Ježek, kterému pomáhal z pozice rider coache. „Letošní sezóna bohužel nepřinesla očekávané výsledky. I přes Oliverovu tvrdou práci a snahu nebylo možné dosáhnout požadovaných výsledků. Jsem rád, ze zde v Jerezu Oliver ukázal, že s konkurenceschopnější technikou má na to se rvát o světové body,“ dodal Ježek. 
 

TZ Orelac Racing Movisio
30.10.2023

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.