12.11.2023
I konec závodění patří k motorsportu. Někdo skončí dříve z důvodu zranění, financí, … Někdo naopak závodí celý život. Kristýna Vaňková, závodnice offroad maratonů a dálkových soutěží, se rozhodla nečekaně ukončit kariéru i přes to, že si nesplnila svůj největší sen – Dakar.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

The End

Jedna velká životní kapitola končí a je na čase se rozloučit se závody jako závodník.
Je pro mě strašně těžké pochopit a smířit se s tím, že budu muset tak nečekaně a rychle skončit... Vždyť jsem si ani nestihla splnit můj největší sen Dakar. Bohužel. Zdraví je na prvním místě, nebo spíš, neměla jsem na výběr…


Po Maďarské baje, jsem se sotva narovnala, a tak jsem neváhala a navštívila doktora, kde mi bylo řečeno, že zranění po květnové nehodě není v pořádku a dlouho ještě nebude… Tak strašně moc mě to mrzí a bolí, ale neudělám s tím bohužel nic.


Za celou mojí závodní kariéru jsem poznala nespočet úžasných lidí, ať už závodníků, tak i fanoušků, nespočet zážitků, smíchu, slz, selhání, radosti a úspěchů, nehod i neúspěchů.


Dokonce se mi povedlo urvat pár titulů, jako třeba Mistryně ČR v Cross Country za ženy, nebo 2x druhého Vicemistra na Magyar Terep rally mezi muži, Vícemistryni Německého XCC racing za ženy, Vícemistryni Hungarian quad challenge za ženy, a také statut reprezentantky České Republiky v motosportu pro rok 2022, 2023.


Moc děkuju Vám všem za všechno, za neuvěřitelnou podporu, sílu a to, že jste ve mně vždy věřili! Největší poděkování však patří mým rodičům Břetislavovi a Šárce Vaňkovým, sponzorům a managerovi týmu Miroslavovi Harudovi, Haruda team RAC Sedlčany, za to, že mi pomáhali na mé cestě k tolika úspěchům, měli semnou pokaždé trpělivost a vždy mi věřili a podporovali mě na 100 %. 


Závody pro mě byly a jsou vše, ale věřím tomu, že i když se na čtyřkolku nevrátím, tak se vrátím třeba jako navigátorka, či pilotka v buggy, nebo jako trenérka ratolestí. Určitě se závody nekončím, u tratě mě stále uvidíte, tam patří totiž moje srdce. 


Vaše Kiki #269

 

 

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: Fb Kiki Vaňková #269

12. 11. 2023

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.