19.11.2023
Celkem 390 lidí navštívilo 11.11.2023 druhý ročník Moto Gala Night v pražské Restauraci Columna. Tématem večera bylo tentokrát MMA jako symbol bojovnosti a tvrdé práce motokrosařů. V rámci zahajovací show vystoupil rapper Erik Gábor alias Refew se svojí motivační písní Než světla zhasnou, za kterou získal platinovou desku. Píseň je o pádech a vzestupech, které nejen motokrosaři, ale i my všichni, dobře známe. Součástí byl také Karlos Terminátor Vémola s Goldfingers Ring Girl.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Po zahájení jsme mohli sledovat vystoupení úspěšné taneční skupiny SC Nextyle, jejíž součástí je také členka motokrosové komunity Anička Vychodilová. V rámci galavečera proběhlo také několik soutěží, do kterých se zapojili samotní hosté. O pestrý hudební podkres, volnou zábavu a také afterparty se postarali DJové Akvamen a Marty. Nutno říci, že jakmile byl prostor k tanci, tak na parketu bylo plno.

 


 

Moto Gala Night je ale především o oceňování a vzdávání holdu. Na druhém ročníku byli oceněni nejen motokrosaři (první místa obsadili Víťa Marek, Karolína Boušková, Daniel Mandys a Jaromír Romančík), ale také závodníci z MotoSurfu (Lukáš Záhorský, Oliver Navara a Eliška Matoušková) a FMX (Filip Podmol).
 

V hlasování o Pořadatele sezóny 2023 vyhrála na plné čáře Rudnická Rokle. V kategorii Mechanik roku vyhrál Marek Sukup a o Týmu sezóny bylo rozhodnuto členy spolku JG Moto Action, z.s., který galavečer pořádá. Trofej si převzali závodníci týmu HT Group Racing Team v čele s Františkem Brumlou. 

,,Oproti prvnímu ročníku jsme do Síně slávy českého motokrosu uvedli hned 2 velká jména. Prvním byl Jaroslav Falta, který si to za své úspěchy bez debat zasloužil a mrzí mě, že se tohoto momentu nedožil. Cenu z rukou Zdeňka Velkého převzali paní Faltová se synem. Asi není překvapením, že jsme do Síně slávy českého motokrosu uvedli také Benceho Szvobodu, který zemřel letos v červnu po pádu na závodech v Pacově. Přijela rodina i členové HTS Racing týmu a dovezli dokonce i jeho motorku. Byly to velmi dojemné momenty, které si vysloužily ovace ve stoje,” popisuje Josef Gažúr.
 

Marek Rejman, pořadatel FMX Gladiators Games, které proběhnou už 9.12.2023 v pražské O2 Areně, se nechal inspirovat a založil Síň slávy FMX. Jako prvního člena do ní na galavečeru uvedl legendu Petra Kuchaře. 

Posledním bodem v programu bylo také k předání finanční podpory na sezónu 2024 ve formě šeku, a to hned dvěma vybraným jezdcům. Během září měl kdokoliv možnost si o ni požádat na webových stránkách spolku JG Moto Action, z.s. Členové spolku poté měli za úkol vybrat jednoho jezdce, nicméně rozhodnutí nebylo jednoduché, a tak byli vybráni dva - Jakub Jakl a Martin Krč. V této aktivitě by chtěl spolek dále pokračovat.


Druhý ročník moderovali Aneta Šacherová (pětinásobná mistryně světa v MotoSurfu) a bývalý motokrosař Josef Gažúr (Scrub & Talk). Jejich výkon a celou akci ocenila i samotná paní Faltová: ,,Kromě poděkování za uvedení manžela do Síně slávy, bych vám chtěla pogratulovat a vyjádřit obdiv. Akce byla nabitá energií, měla spád, byla zábavná i důstojná. Přípravy s sebou určitě přinášely všelijaká úskalí, ale výsledek za to stál. Výkon moderátorů byl obdivuhodný.” 

Na závěr galavečera už moderátorům nezbývalo nic jiného než pozvat hosty na další ročník. Ten se uskuteční 16.11.2024 v pražském Hotelu Clarion. Kapacita prostor bude záležet na rozmístění stolů, ale mělo by se tam vejít kolem 700 lidí. Tématem bude muzikál “The Greatest Show” a spolu s Pepou Gažúrem jej bude moderovat Radka Mazáková. Přípravy a aktuální informace budete opět moci sledovat ve facebookové události TADY.


Oficiální VIDEO, které vyjde během prosince, si vzal na starost Filip Nalevajko. Doporučujeme tedy sledovat instagram @motogalanight , aby vám to neuniklo. Pokud si chcete zkrátit chvíli čekáním, můžete se podívat na celý záznam z galavečera ZDE.
 

Moto Gala Night je největší společenskou akcí v České republice zaměřenou na motorsport. Jedná se o tematický galavečer, kde jsou oceněni nejlepší závodníci z oblasti motorsportu, uváděny legendy do síně slávy a celý večer je doprovázen kulturním programem.
 

Generální partneři 2. ročníku:
F1 Finance, s.r.o., MX PRO (Hocke Holding s.r.o.), INTERACTION s.r.o., JETSURF (MSR Engines s.r.o.), LogiMap s.r.o., nebo také TRENÉRSKÁ ŠKOLA MOTORSPORTU ČR z.s.
 

Akci zaštítili:
MotoSurf & SMF (Slovenská motocyklová federácia)
 

Finanční partneři 2. ročníku:
Golemtech, Mefo, Michal Votroubek (pourazu.cz), NH Transport - Martin Novotný a VIF.
 

Hlavní partneři 2. ročníku:
ACI, BO Motor-Oil, Restaurace Columna, GenX, Different Race Wear, DrWitt, Florea, HappyCBD, Goldfingers, Monster Energy, MX Kids Academy, N1 Designs, Roda Caravan, Rudnická Rokle, 69components, SMX Racing Team Rudník, Tyrkstage a Zmeškyho Jerky.
 

Partneři 2. ročníku:
Action Power, Tiskárna Akord, Aneb Design, Angry Beards, Bird Box, Erika Fashion, Salon Fleur, Funnel Web Filter, ČZ CHAINS, Goldfren, Joinmusic, K2 Moto, Moto Palič, MF MX Parts, Minipivovar Most, ModShop.SK, MX 711 Pegs, MX 777, LS2 Helmets, PartyWorld, MX Tratě, Practical Present, Šiba, TattooMania, Tattoo Adri a TOP Hotel. 

FOTOGALERIE od Karolíny Hůlové je ZDE. Fotky od Radka Lavičky jsou TADY


WWW.MOTOGALANIGHT.COM

TZ Moto Gala Night
Foto: Radek Lavička a Karolína Hůlová 
19.11.2023

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.