29.11.2023
V sobotu 25. listopadu se v Kulturním domě Chýnov uskutečnilo slavnostní vyhlášení jihočeského KP v motokrosu za sezónu 2023. Zúčastnilo se ho 170 lidí. Nejprve proběhlo přivítání jezdců, mechaniků, sponzorů, zástupců týmů, rodin jezdců, zástupců pořadatelů, činovníků a vůbec fanoušků jihočeského KP. Celkem se v sezóně 2023 odjelo šest z původně sedmi plánovaných závodů (Kluky, Pacov, Netolice, Votice, Nihošovice a Horažďovice). Původně plánované závody v Jiníně a v Kaplici se letos nejely.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


V Kaplici se řeší pozemkové záležitosti a v Jiníně se zase zgruntu předělává trať. Závodiště v Nihošovicích bylo jako náhradní. Podniky ve Voticích, Nihošovicích a v Horažďovicích se jely společně se západočeským seriálem VVL Cup.


Celkem se závodů JČ KP letos zúčastnilo 413 jezdců (loni 380). V průměru to bylo 167 jezdců na závod, což je v podstatě stejně, jako loni. Nejvíce jezdců bylo v kat. Hobby MX2 - 81 (loni 95 ve spojených veteránech, těch by jinak bylo 108), nejméně v kat. MX1 – 47 (loni 46 v MX1). Nejvíce závodníků přijelo do Kluk - 219 (loni také Kluky 209), nejméně do Nihošovic – 107 (loni Hradiště 79). Nejvíce obsazená třída v závodě byli Hobby MX2 v Klukách – 43 (loni Veteráni v Pacově 57). Naopak, nejméně závodníků bylo ve třídě MX1 v Horažďovicích – 5 (loni na Hradišti 6). V průměru nejvíce jezdců jezdilo v Hobby MX1 – 32 (loni 49 spojených veteránů) a nejméně v MX1 – 16 (loni 20).


I navzdory tomu, že závody nekolidovaly s MMČR senior, účast ve třídách MX2 a MX1 byla především ke konci sezóny poměrně slabá. Přesto se na některých závodech objevili i špičkoví piloti z jiných krajů jako např. Petr Bartoš, Jan Wagenknecht, Rudolf Weschta, Pavel Dvořáček, Jonáš Nedvěd, Jára Romančík, Adam Dušek, Martin Venhoda, Daniel Mandys, Radim Kraus, Pavol Repčák ze Slovenska, anebo Marcel Stauffer z Rakouska (účastník MS).A jaký je výhled na sezónu 2024?
Systém registračních karet bude zcela stejný jako v letošním roce. Žádosti o registrace a lékařské potvrzení se bude posílat Natálii Doubkové na mail: [email protected] , platba bude na účet střediska. Formuláře budou zveřejněny začátkem prosince. Startovní číslo pro JČ KP a MMČR Junior + Senior si musí každý zajistit sám. O rozšíření tříd MX1 a MX2 o jezdce tříd Hobby bude rozhodnuto na zasedání Sportovní komise SMS Jižní Čechy v lednu 2024. Všichni budou informováni na FB a webu a www.motosportchynov.cz


Poděkováno bylo pořadatelům závodů JČ KP: MS Kluky, AMK Pacov v AČR, MSK Netolice, AMK Votice, Klub MTJ Nihošovice a Motokros Klub Horažďovice v AČR.
Dále pak proběhlo poděkování časoměřičské skupině Františka Bočka za super rychlou práci a zveřejňování výsledků, vč. průběžných výsledků seriálu, a také přítomné skupině zkušených technických komisařů. Stejně tak i členům Sportovní komise jihočeské KP a všem sponzorům seriálu.


Začátkem prosince budou zveřejněny formuláře pro vyřízení registrace pro jihočeský KP v motokrosu na sezónu 2024.


Těšíme se na setkání s vámi na závodech jihočeského KP v motokrosu v ročníku 2024!

Kompletní galerie Jirky Connyho je k prohlédnutí ZDE


Evžen Zadražil, vedoucí seriálu
29.11.2023
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.