26.11.2023
Do závěrečného závodu letošní sezóny v kategorii Moto2 startoval Filip Salač ze třetí řady. Měl nakročeno k dobrému výsledku, ale veškeré naděje padly v první pravotočivé zatáčce úvodního kola. Český jezdec se připletl k hromadnému pádu Garcii, Guevary a Viettiho. Vyhnul se sice střetu, ale za cenu výjezdu hluboko do kačírku. Propadl se až na 28. místo a následující stíhací jízdou se protlačil na konečnou sedmnáctou pozici.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Svými časy by se Filip v dnešním závodě držel spolehlivě v nejlepší desítce, ale stáhnout tak velkou ztrátu není v nesmírně vyrovnané kategorii Moto2 reálné. Navzdory tomu se svým dnešním výkonem rozloučil s letošní sezónou i s týmem QJ MOTOR GRESINI RACING velmi důstojně.

 

„Bohužel jsem se hned v prvním kole připletl do incidentu několika jezdců a musel vyjet mimo trať. Ztratil jsem asi patnáct vteřin a z posledního místa pak doháněl, co šlo. Moje tempo odpovídalo časům kolem šestého a sedmého místa, ale to v naší kategorii nestačí na dotažení se zpět na špičku. Pochopitelně mě mrzí, že jsem neutrhl pár bodů, protože Vietti byl mimo hru, ale i tak skončil v celkovém hodnocení přede mnou. Každopádně závod byl hodně emotivní, užil jsem si stíhací jízdu a teď už mně zbývá jen rozloučení s týmem, jehož jsem byl dva roky součástí. Všem moc děkuji, prožili jsme toho opravdu hodně. Máme spoustu společných zážitků, dvě pódia, jedno pole position a tři první řady. Za tím vším je spousta usilovné práce celého týmu. Teď už se těším na novou výzvu. Hned zítra budu tady ve Valencii testovat v barvách ELF Marc VDS Racing Team nové pneumatiky Pirelli,“ prozradil po dnešním závodě Filip Salač #12.

 

Závod kategorie Moto2 dnes vyhrál suverénním výkonem Fermín Aldeguer, druhý skončil Aron Canet a třetí Alonso Lopez. Filip Salač obsadil v konečném hodnocení 11. místo se ziskem 110 bodů. Letošní sezóna byla jednou z nejdelších a od roku 1949 se poprvé končí až v závěru listopadu. Ročník 2024 naopak začíná už zítra oficiálními testy kategorie Moto3 a Moto2.

 

 

 

TZ Filipa Salače

Foto: Gresini Racing

26. 11. 2023

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.