04.01.2024
Od mého začátku na Motolevel.com uběhlo přes jedno desetiletí, kdy se vám snažím formou článků i fotografií přiblížit a zpropagovat náš oblíbený sport sajdkárkros, na kterém jsem jako malý vyrůstal. Jako vždy na přelomu roku či na jeho počátku chci věnovat prostor také mému redakčnímu bilancování, jak jsem viděl uplynulou sezonu, poděkovat za podporu a také bych vám chtěl popřát všeho dobrého v novém roce.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sajdkárkrosová sezona 2023

"Z mého pohledu byla velmi vydařená a obzvláště mě potěšil český šampionát, protože se dlouho nestalo, aby byl tak vyrovnaný a napínavý až do poslední minuty závěrečného podniku. Můžeme za to vděčit všem zúčastněným posádkám, které se o to zasloužily, ať již z republiky nebo z veteránů. Jestliže bych měl vypíchnout alespoň jeden závod ze sedmi absolvovaných, který zanechal skvělý dojem, byl by to asi ten, co se odehrával na Březovských stráních. Jednalo se zde o opravdu divácký zážitek na tradiční a přírodní trati, kde se bojovalo o každou pozici ve skupinkách nejen na čele, uprostřed, ale i na konci po celou jízdu. Přání by bylo, aby jich v dalším roce bylo co nejvíce.

Ve světovém šampionátu jsme sice minulý rok neměli tolik želístek v ohni, ale i přesto stály za to. Naposledy jsme mohli vidět výkony našeho nejúspěšnějšího spolujezdce Ondřeje Čermáka, který rozšířil svou sbírku o třetí cenný kov a stal se vicemistrem světa a evropským šampionem v družstvech. Můžeme být rádi, že jsme mohli sledovat naši legendu a asi největší osobnost českého sajdkárkrosu v akci. Poslední světové body sbírali další mohykáni českého sajdkárkrosu Jan Polívka a Miroslav Zatloukal, kteří statečně jako mezi jedinými drželi český prapor na mnoha světových závodech. A obzvláště jejich vystoupení v německém Rudersbergu zahřálo po duši. Do pořadí bodovaných posádek se vešli už jen bratranci Pečové, kterým se povedl závod v polském Gdaňsku.

Jak už jsem naznačil, v loňském roce ohlásilo několik našich úspěšných jezdců konec kariery. Loučí se velikáni Ondřej Čermák či Míra Zatloukal, Jan Boukal, Jan Polívka, Radek Vitoň, Robert Diblík nebo i bratři Herclíkové. Doufejme, že je mladí nahradí!"Junioři

"Jiskřičku naděje nám vlévají nejmladší sajdkárkrosaři, kteří v minulém roce již podruhé nás okouzlili svým uměním a hlavně progresem na republikových podnicích. Jejich nadšení a zápal pro sajdkárkros je až nakažlivé, a to nejen na trati, ale i v depu či na sociálních sítích. Je až příkladná jejich angažovanost na zpropagovaní svých výkonů i sportu jako takového. A jestliže řekneme A, musíme dodat i B, tím mám na mysli jedno jméno. Absolutorio zaslouží totiž i Karel Švéda, který si celý juniorský sajdkákros vzal na svá bedra a doslova ho vydupal ze země. Je obdivuhodné, kolik svého času i financí mu věnuje, nejen organizací různých podniků, akcí, ale i publikováním nesčetně článků, zmiňme jeho práci pro MotorBike nebo CzechMotocross. Je super, že z řad sajdkárkrosové komunity se pořád nacházejí lidé, kteří ji chtějí povznést!"


Trocha redakčního bilancování

"Letos jsem navštívil celkem 5 republikových závodů, 2 Velké ceny a 3 akce. Počet nikterak velký, ale za to plný zážitků. Celkem jsme společně s Karlem Švédou publikovali na 174 článků, což dělá frekvenci 1 článek za dva-tři dny. Nafotil jsem přibližně kolem 8 tisích snímků a polovinu jich zeditoval."Slova díků

"Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim podporovatelům, spolupracovníkům i inzerentům. V první řadě letí poděkování našemu zástupci Přemyslu Hájkovi za skvělou spolupráci, dodávání čerstvých výsledků i informací. Dále nesmíme opomenout i sponzory šampionátu BO Motor Oil či MEFO. Za uspořádání závodů i novinářský servis patří díky pořadatelům a dále i časoměřičům. V neposlední řadě děkuji také všem jezdcům, se kterými jsme se dohodli na odběr našich fotografii. Na úplném konci děkuji týmu JJD Jawa racing Lukáše Černého a Martina Vrátného, u nichž jsem nalezel zázemí na dvou GP ČR. A samozřejmě veliké díky patří vám všem našim věrným čtenářům!"


Přání do nového roku 2024


"Do nového roku 2024 vám přeji, abyste do něj úspěšně vstoupili a celý jeho průběh, aby vás neopouštělo štěstí a hlavně zdraví, které je asi nejcennější! Ať je váš letošní rok ještě lepší, než ten předchozí! Poslední mé přání, které často u nás v týmu slýchám od našeho reprezentační kuchaře, je: „nebuďme na sebe zlí!“Děkuji!!!

Josef HejnalFoto: Stijn Vanoverbeke
4.1.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.