09.01.2024
V utorok 19. decembra 2023 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, konal slávnostný ceremoniál pri príležitosti jubilejného 30. ročníka Bratislavskej ceny za šport, kde sa odovzdali ceny najúspešnejším športovcom, športovkyniam, športovému odborníkovi a športovým kolektívom Bratislavy a Bratislavského samosprávneho kraja.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

V Bratislavskej cene za šport 2023 sa oceňovalo v 7 kategóriách: Dospelý – olympijský šport, Dospelý – neolympijský šport, Junior, Kolektív, Talent, Športový odborník a Zdravotne znevýhodnený športovec.

 

Medzi ocenenými športovcami, kde boli také mená ako Matej Beňuš, Barbora Mokošová, bol i slovenský plochodrážny jazdec, reprezentant SR a II. vicemajster sveta v prestížnom seriáli GP speedway Martin VACULÍK. Počas slávnostného večera odznelo veľmi výstižné Martinovo “laudacio” od Stana Ščepána, cit.:

 

“Akoby všetky svoje úspechy dosahoval na šikmej ploche. Teda podložka je rovná, no on je na motorke v neustálom náklone. Všimnite si, či náhodou nechodí „našikmo“ aj v civile. V skutočnosti je to však rovný chlap. Srdečný, otvorený , húževnatý. Iného by ani herečka Kristína Turjanová nechcela. Majú spolu dvoch chlapcov Marka a Maxima a starší si pod vianočný stromček najviac zo všetkého želá malú motorku na plochú dráhu. Aby bol ako jeho otec. Ten je z roka na rok úspešnejší. V tomto roku si vybojoval v celkovom hodnotení majstrovstiev sveta na plochej dráhe – tretie miesto. Je to historický úspech slovenského motošportu. Z desiatich kôl dlhodobej súťaže vyhral dve – v Prahe a v Cardiffe. Navyše v Mallile bol druhý. Úspešný rok. Má talent, vôľu aj schopnosti aby sa na plochej dráhe stal aj svetovou jednotkou. Možno mu chýba jediné – ploché nohy. Ale to vraj nemusí byť problém…”

 

Martinovi k oceneniu gratulujeme a prajeme ešte mnoho ďalších úspechov v novom ročníku GP speedway 2024.

 

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: SMF.sk

9. 1. 2023

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.