10.01.2024
Švitoření kolem českých posádek neustává a komunitou se šíří mnoho zaručených zpráv a spekulací o tom, jak bude šampionát vypadat a kdo pojede? Jisté jsou další čtyři jména, mezi nimiž vyčnívá ikona českého šampionátu a zároveň březovská legenda Jaroslav Kříž, který načne asi svou 34. sezonu v republice! A v neposlední řadě horká novinka. Nového kalendáře se dočkáte do konce tohoto týdne!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatJméno Jaroslava Kříže figuruje na startovní listině velké republiky už od roku 1992, tehdy jel se svým bratrem Liborem. Od oné sezony prakticky nepřetržitě brázdí závody v česko-moravské kotlině. Součástí českého šampionátu je bezmála přes 30 let a dosáhl v něm několika titulů. Mezi nejcennější bude patřit asi ten z roku 2001, kdy porazil tehdy nastupující bratry Rozehnalovy. Většina jeho soupeřů již skončila, ale Jarda se pořád drží a pořád má co dát. I letos vyjede! Chuť a odhodlání mu nechybí.„Na začátku roku jsem investoval nějaký peníz do motorů, a tak to vypadá, že do toho zase půjdu. Někomu asi trochu ublížím nebo naopak pomůžu, aby Michal našel nějakého rychlejšího a hlavně mladšího pilota. Já jsem oslovil Miru Kašpara, a když souhlasil, tak raději vsadím na Mírovi zkušenosti jak na Michalovo mladí, i když doufám, že se v týmu něco naučil. Také oběma klukům Makovským děkuji za vše co za ty roky pro tým udělali,“ nám sdělil. V technice sází na osvědčené šasí a motor – WSP/MEGA.Se stejnou značkou motoru se do republiky zapojí její dlouholetá stálice z Rakouska – posádka Umgeher-Rottensteiner, která nedávno na svých stránkách ukázala nový stroj VMC/MEGA. Minulou sezonu slibně načli, ale pak po vynechání posledních dvou závodů vypadli z první patnáctky. Nejlepší výsledek si připsali v covidovém roce 2020, kdy skončili jako pátí. Závodnická chuť jim nechybí a opět budou patřit za tvrdé soupeře uprostřed pole.Vylepšit si skóre budou chtít také Radek Procházka a Miroslav Dubský. Loni si spolu vyzkoušeli premiérově závodění ve velké republice, kde chybělo málo a vešli se do první desítky. Nyní oba absolvují tvrdou dřinu v posilovnách, aby co nejvíce zapracovali na své kondici a byli na start sezony co nejlépe připraveni.Koho v seriálu MMČR side 2024 pravděpodobně neuvidíte, bude dvojice z loňské první patnáctky Vojtěch Špalek a Tomáš Kvasnička. „Příští sezónu bohužel z časových a finančních důvodů nepojedeme. Trénovat budu opět s Tomášem Kvasničkou. Když bude čas a pokud se zadaří, tak možná pojedeme jeden nebo dva závody. Ale celou sezónu určitě ne,“ říká Vojtěch.

A ač jsou zatím závodní motory „zazimované“, sajdkárkrosová komunita týmů žije svým životem. O žhavé novinky není nouze, ale o tom až příště! V závěru týdne se můžete těšit na nový kalendář MMČR side a quad!(joh)
10.1.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.