14.01.2024
Druhý závod letošního superkrosového šampionátu se jel za vytrvalého deště na rozbahněné trati v San Franciscu. Tento charakter trati moc nevyhovoval suverénovi prvního závodu Jettu Lawrencovi a tak jsme na vedoucích pozicích mohli vidět i jiné jezdce. V semifinále se například blýsknul Jorge Prado, když svoji skupinu vyhrál. Velké večerní finále pak ovládnul Sexton, před Tomacem a mocně stahujícím Roczenem. Ve třídě 250SX odpadlo mnoho favoritů a úspěch nakonec slavil veterán Jordon Smith.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

450SX - Bratři Lawrencové uzavírají první desítku

 

Předpověď na sobotu hovořila jasně. Déšt, déšť a zase jenom déšť. I když byla po celé dopoledne trať zakrytá plachtami, tak po jejich odkrytí se trať změnila v bahenní lázně. Volné tréninky byly zrušeny a jela se jen jedna část kvalifikace. V té byl nejlepší Aaron Plessinger a tak se dalo čekat, že do boje o vedoucí pozice budou promlouvat i jiní jezdci.

 

To se potvrdilo hned v prvním semifinále. Stylem start - cíl zvítězil motokrosový specialista Jorge Prado. Za sebou nechal i takové hvězdy jako Sexton, Roczen, Tomac, Lawrence a další. Druhé blatívé semifinále zase ovládnul Ferrandis před Webbem a Plessingerem.

 

Samotné finále bylo zkráceno na patnáct minut. Trať byla opravdu v brutálním stavu. Od startu vypálil jako střela Sexton. Před první zatáčkou ale trochu zaváhal a šel před něj Roczen, který získal holeshot. Jenže Roczenovi se nedařilo ohodit odhazovačku a protože nic neviděl, tak musel na na dlouhé vteřiny zastavit. Tím klesl až skoro na konec startovního pole. Naštěstí se zdravě naštval a první kola jel fenomenálně. Prodíral se rychle dopředu a někdy ve čtvrtém kole už bojoval o pódium.

 

 

Vypadalo to, že zaútočí i na druhého Tomaca. To se však nestalo, protože Tomac zrychlil a dotahoval se na doposud suverénního Sextona. Ten svůj náskok uhájil a vítězstvím se současně dostal do průběžného vedení šampionátu. Jett Lawrence s tratí bojoval a několikrát spadl. V cíli to stačilo jen na deváté místo, když ke konci závodu dostal dokonce celé jedno kolo. Slušně jel Jorge Pardo, který si připsal další zlepšení oproti minulotýdennímu debutu. Tentokrát protnul cílovou pásku jako sedmý.

 

 

 

 

 

 

 

 

250SX - Jordon Smith po dlouhých letech zase první

 

Finále slabší kubatůry bylo poznamenáno výpadky favoritů. Hned v první kole spadl Shimoda a po několika zatáčkách se jeho stroj úplně zastavil. Ve třetím kole odmítla spolupráci Kawasaki Vohlanda. Ten jel na nadějném druhém místě. Nedojel také vítěz semifinále Ryder DiFrancesco. A po několika pádech odstoupil i Nate Trasher, pro kterého je to již druhý pokažený závod v řadě.

 

Nejlépe odstartoval Jordon Smith a v podstatě celou jízdu jel bez větších chyb. V posledním kole se k němu sice nepříjemně přiblížil Kitchen. Atakovat Smitha však už nestačil. O poslední místo na bedně dlouho bojoval Nicoletti, pro něhož by to bylo první pódium v kariéře. Jenže v posledním kole ho lehce předjel jeho týmový kolega Marchbanks. Dosavadní lídr šampionátu Rj Hampshire skončil po nezaviněném pádu až na devátém místě.

 

 

 

 

 

 

 

Připravil: Daniel Knápek

Foto: supermotocross.com

14.1.2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.