17.01.2024
Seriál TCR závodních vozů má v Evropě své místo. U nás si toto závodění vyrovnaných vozů našlo své místo v seriálu TCR Eastern Europe Series a chystá se s malými změnami do dalšího ročníku. TCR Eastern Europe pojede i v sezóně 2024. Loňský ročník zvítězil Maťo Homola s Hyundai Elantra N TRC a za jeho zády skončili třeba druhý Němec René Kircher s Hondou Civic TCR KF7 i třetí Adam Kout na Hyundai Elantra. Návrat k závodění se tedy Adamovi povedl na výbornou.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve výsledkové listině figurovali i další čeští závodníci Petr Fulín sen a jr., Petr Čížek. Vít Smejkal pak závodil společně s Petrem Čížkem ve stáji Auto Expres. Loni se závodní série Eset Cup series podívaly také na autodrom do Mostu a Brna, kde je podle kalendáře TCR EE 2024 uvidíme i letos.


Začátek závodní sezóny proběhne v dubnu na Balaton Parku, tedy zcela novém okruhu, který bude pro většinu jezdců úplnou novinkou, v květnu následuje osvědčený Red Bull Ringu a v červnu pak Slovakia Ring, kde nesmí seriál chybět. V srpnu uvidíme jezdce TCR Eastern Europe v Mostě a pak následuje Masaryk Racing Days v září v Brně a na konci září ukončí sezónu rychlý Salzburgring, tedy novinka v kalendáři TCR EE 2024.


První generace vozů TCR dostane svou vlastní klasifikaci. Šampion TCR EE obdrží sadu pneumatik Kumho a startovné do dalšího ročníku. Novinkou bude dovažování ne podle kvalifikačních výsledků, nýbrž podle aktuálního bodového ohodnocení. Kvalifikace byla zkrácena na 20 min a trénink naopak prodloužen na 30 min. Jezdci mohou také jezdit dva, tzn že každý z nich může během víkendu startovat v jedné jízdě se stejným vozem. Další podrobnosti naleznete na stránkách promotéra.


Kalendář TCR Eastern Europe 2024

27.–28. 04. – Balaton Park
18.–19. 05. – Red Bull Ring
08.–09. 06. – Slovakia Ring
03.–04. 08. – Most
07.–08. 09. – Brno
21.–22. 09. – Salzburgring


TZ Vláďa Rožánek
TCR Eastern Europe Series 2024

17.01.2024

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.