17.01.2024
Letos je premiérově vyhlášen Přebor ČR sajdkár junior, který se pojede při OPEN MČR MX junior 50 ccm. Aktuálně byl zveřejněn i kalendář tohoto šampionátu pro letošní sezonu.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Součástí šampionátu OPEN MČR MX junior 50ccm jsou dále PČR MX 65ccm, PČR side junior a
Tomanon MX Kids.

„Kategorie OPEN MČR a PČR jedou na základě vystavených licencí AČR. Vydávání a blokace čísel byla již spuštěna. Zahraniční jezdci pojedou na povolení startu v jejich zemi. Máme opravdu hodně novinek pro děti, aby si závodění užily a odjížděly spokojené. Je připravena celá řada bezpečnostních opatření pro rodiče, např. pohyb v okolí trati, v předstartovní zóně, na startu atd. Začínáme na krásné trati ve Stříbře a podnik zahájíme karnevalem. Pro letošní rok jich připravujeme celkem tři. Jejich téma bude mít již tradičně na starosti Radek Toman. Cestovat s námi bude i nafukovací hrad. Na každé trati budou autogramiády s osobnostmi místního regionu. Na každém závodě bude TV a bude vysílána reportáž po celé ČR. Budou se také vyhlášovat holeshoty a na konci sezony jejich král. Budou připraveny také červené tabulky pro průběžně vedoucí závodníky kategorií. V přípravách jsou jednání o cenách vítězů jednotlivých kategorií,“ sdělují členové týmu na MX Kids Academy.


Kalendář závodů pro rok 2024 vypadá následovně:

13.4. Stříbro
27.4. Dolní Heřmanice
18.5. Krásná Lípa
15.6. Dlouhá Loučka
29.6. Benátky nad Jizerou
14.9. Kluky u Písku
28.9. Dolní Benešov
5.10. DobřanyPČR side junior

„Rozjížďka 10min. a 2 kola, vše dle řádů a ZU AČR, licence AČR. Již probíhá rezervace čísel. Cizinci musí mít souhlas se startem od svého svazu. Vyhlašujeme všechny posádky,“ upřesňují k nové kategorii side.(joh)
17.1.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.