21.01.2024
Aktuálně zaměstnává sociální sítě náhlá zpráva od trojnásobného mistra světa, spolujezdce Nicolase Musseta z Francie, který v předešlé sezoně stál po boku Belgičana Marvina Vanluchena. V upřímné zpovědi sděluje svým fanouškům důvody svého náhlého rozhodnutí, kdy je nucen se rozloučit s aktivní kariérou vrcholového sportovce!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatSajdkárkrosová sezóna pomalu ani nezačala a už se závodní pole u nejúspěšnější posádky z minulého roku mění. O pokračování dvojice Marvin Vanluchene a Nicolas Musset jsme byli skálopevně přesvědčeni a řadili je mezi horké favority na obhájení titulu. Dnešním dnem je ale vše jinak. Belgičan Marvin je náhle postaven před nepředvídatelný problém, kdy jeho spolujezdec Nicolas Musset okamžitě zastavuje svou sajdkárkrosovou kariéru a on musí v plné zimní přípravě hledat náhradu.Na konci minulé sezony ale Nicolas Musset naznačoval, že ho stále častěji trápí problémy se zády. Závody nakonec absolvoval na základě sebezapření a své fyzické kondici. Byl ale přesvědčen, že dostatečný odpočinek v zimních měsících zajistí, že se vrátí na začátku roku 2024, aby společně s Vanluchenem obhájili duhový dres. Doteď se ale jeho stav nezměnil, a tak musel zcela nečekaně se rozhodnout.„Ahoj všichni, jak víte, rok 2023 byl pro mě neuvěřitelnou sezónou, kdy jsem si šel pro svůj 3. titul mistra světa s Marvinem po prvním společném roce. Myslím, že moje nejlepší sezóna s mimořádným týmem. Ale na konci sezóny jsem měl komplikace s bolestí v kříži a i přes dvouměsíční klidový režim je bolest stále přítomná a dokonce se zhoršuje. Jel jsem tedy do Paříže udělat vyšetření, abych zjistil, co je špatně. Závěr byl, že mám velký výhřez ploténky mezi l4 a l5. Vyžaduje to operaci a několikaměsíční rehabilitaci. Rozhodl jsem se proto letos nejezdit, abych si nezhoršil a neohrozil své zdraví. Máme jen jedno. Po pečlivém zvážení jsem se rozhodl ukončit kariéru vrcholového sportovce. Je čas, abych se posunul dál a užil si své děti a rodinu. Mám spoustu projektů, které chci stihnout a doufám ve zlepšení se svým méně nabitým programem. Rád bych poděkoval všem, kteří mě za poslední rok podpořili, díky vám jsme mohli dělat skvělé věci. Tyto 3 tituly jsou také vaše. Končím svou sportovní kariéru, ale na okruzích budu vždy přítomen, o tom není pochyb. Vím, že rozumíte mému rozhodnutí. Dávejte na sebe pozor a doufám, že se brzy uvidíme,“ se otevřel svým fanouškům Nicolas Musset.Za sebou má úctyhodnou kariéru. Počítá dva tituly vicemistra světa v letech 2015 a 2018. Poprvé po boku Valentina Girauda a posléze s Koenem Hermansem. S nizozemským talentem má také bronz. V letech 2017 a 2021 už Nicolas slavil světový titul, pokaždé po boku Etienna Baxe. Svůj třetí získal loni s Belgičanem Marvinem Vanluchenem a bylo to hned v jejich první společné sezoně. Pro celou světovou scénu je nepokračování úspěšného francouzsko-belgického tandemu ztrátou.

Pro obhájce Marvina vyvstává velký problém. Kde sehnat kvalitního spolujezdce tři měsíce před začátkem sezony?


Za redakci oběma držíme palce. Dále děkujeme za neopakovatelné sportovní zážitky a výkony Nicolasovi a přejeme mu plné uzdravení. Marvinovi přejeme štěstí při hledání nového mitfáry a úspěšný rok!(joh)
Foto: Stijn Vanoverbeke
21.1.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.