01.02.2024
Všechny generace motoristických fanoušků si v kalendáři mohou výrazně vyznačit druhý červencový víkend. Právě v tomto termínu se Masarykův okruh stane dějištěm závodní akce Brno Grand Prix Revival, která nabídne unikátní průřez historií motorsportu od meziválečných vozů po klasickou Formuli 1.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Brno Grand Prix Revival se do kalendáře vrací symbolicky po deseti letech. „Masarykův okruh je za dobu své více než devadesátileté existence pevně spjat prakticky se všemi závodními legendami. Proto mě velmi těší, že jsme se s Československým automobilovým klubem pro Moravu a Slezsko domluvili na zopakování krásné akce z roku 2014. Bude to jedinečný víkend, který nabídne to nejlepší z celé historie automobilového sportu,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Návštěvníci se mohou těšit na ostré závody sérií Masters a Historic Grand Prix Cars Association nebo atraktivní exhibice československých automobilů i motocyklů. Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou už v tuto chvíli k dispozici na webových stránkách brnogp.cz.

 

Silniční motocykly, sidecary i enduro


Kvalitně obsazené motocyklové závody nabídnou hned tři podniky pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu (ČAMS). Program silniční Jarní ceny Brna opět obohatí mezinárodní závod sidecar, na podzim pak v kalendáři nechybí Velká cena Bohumila Staši. Po loňské úspěšné premiéře se v areálu Masarykova okruhu v listopadu uskuteční závody Enduro sprintu.

 

Stejně tak pokračuje spolupráce s promotérem mezinárodního šampionátu Alpe Adria, který v kalendáři opět dostal atraktivní červencový termín. Součástí programu budou i závody evropského ženského šampionátu.

 

 

Automobilovou sezónu zakončí vytrvalost


V září se na Automotodromu Brno nejprve rozhodne o titulech středoevropské zóny v rámci tradičního víkendu Masaryk Racing Days, na který se svým závěrečným podnikem naváže série Porsche Sprint Challenge.

 

Hlavní automobilovou sezónu uzavře Epilog, vytrvalostní klání GT vozů, cestovních automobilů a dalších závodních tříd. „Endurance závody se obecně těší velké oblibě. Epilog byl dlouhé roky podnikem, kterého se na sklonku sezóny účastnily posádky ze středoevropské okruhové špičky. Účast je pro týmy otázkou prestiže a zároveň odměnou po náročné sezóně. Věříme, že se na tuto tradici podaří navázat a návštěvníky potěší zaplněný startovní rošt,“ přibližuje myšlenku obnovené akce sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

 

Vyjma novinek se fanoušci mohou těšit na další oblíbené stálice – Histo Cup, Czech Drift Series, jarní i podzimní mezinárodní mistrovství v závodech do vrchu nebo Tuning Show.

 

 

KOMPLETNÍ PROGRAM ZÁVODNÍCH AKCÍ

 

6. – 7. 4. – závody do vrchu MMZAV LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH

13. 4. – Tuning Show

14. 4. – 8H Le Brno

20. – 21. 4. – Jarní cena Brna & International Sidecar Trophy

11. – 12. 5. – Histo Cup

18. – 19. 5. – Spartan Race

11. 6. – Carbonia Cup

6. – 7. 7. – Alpe Adria International Motorcycle Championship

13. – 14. 7. – Brno Grand Prix Revival

7. – 8. 9. – Masaryk Racing Days

21. – 22. 9. – Porsche Sprint Challenge

28. – 29. 9. – Velká cena Bohumila Staši

12. 10. – Epilog

13. 10. – závody do vrchu MMZAV LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH

16. 10. – 9H Le Brno

19. – 20. 10. – Czech Drift Series

 

 

TZ Automotodromu Brno
Foto: Vašek Volf
01.02.2024

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.