02.02.2024
Lewis Hamilton, sedminásobný mistr světa F1, se po sezóně 2024 přesune z Mercedesu k Ferrari. S italskou stájí se dohodl na víceleté smlouvě. „Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, jaké jsem kdy musel udělat,“ prozradil Lewis k přestupu, který ve včerejších večerních hodinách zamíchal děním v F1. Co říkáte na tento nečekaný přestup?
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Hamilton závodil za Mercedes už od sezóny 2013 a společně s nimi získal šest mistrovských titulů. První titul získal v McLarenu.

 

S Mercedesem ho od loňské sezóny pojila smlouva, která ho měla udržet do konce roku 2025. Měla však výstupní klauzuli, které Hamilton využil. V sezóně 2025 tak bude startovat po boku Charlese Leclerca ve Ferrari. Carlos Sainz se tak bude muset po sezóně 2024 rozloučit se svým červeným monopostem. Jeho další kariéra je však spojována s přechodem k Audi. „Scuderia Ferarri a já se rozloučíme na konci roku 2024. Máme před sebou ještě jednu sezónu a jako vždy udělám pro tým a fanoušky na celém světě maximum. Zprávy o mém dalším působení budou včas oznámeny,“ prozradil Sainz.

 

„Prožil jsem úžasných 11 let s tímto týmem a jsem hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli,“ prozradil Hamilton. „Mercedes je součástí mého života už od mých třinácti let. Je to místo, kde jsem vyrůstal, takže to bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí, jaké jsem kdy musel udělat. Ale už nastal správný čas, abych udělal tento krok. Jsem nadšený, že se chopím nové výzvy. Navždy budu vděčný za neuvěřitelnou podporu mé rodině Mercedes, zejména Totovi za jeho přátelství a vedení. Chci zakončit naše společné působení hodně vysoko. Jsem 100% oddán tomu, abych v této sezóně podal nejlepší výkon a udělám svůj poslední rok se stříbrnými šípy, na který se nezapomíná.“

 

Toto Wolff, šéf a CEO týmu Mercedes, uvedl: „Náš vztah s Lewisem se stal nejúspěšnějším, jaký kdy sport viděl a na to se můžeme s hrdostí ohlížet. Lewis bude vždy důležitou součástí motoristického sportu v Mercedesu. Věděli jsme, že naše partnerství v určitý moment dojde k přirozenému konci a ten den nastal nyní. Přijímáme Lewisovo rozhodnutí najít novou výzvu a příležitost do budoucna. Prozatím máme před sebou ještě jednu sezónu a aktuálně se budeme soustředit na závodění v sezóně 2024, abychom měli úspěšný rok.“

 

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: Formula 1

02. 02. 2024

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.