03.02.2024
V sobotu 27. ledna 2024 se v DK Považská Bystrica uskutečnilo reprezentativní vyhlášení mistrů motocyklového sportu za sezónu 2023. Součástí alce byl také desátý motocyklový ples SMF, který slovenská federace uspořádala při příležitosti 30. výročí založení SMF. Mistři ze všech disciplín si odnesli ocenění, pro zábavu zahrál Adam Ďurica nebo Barbora Panáková a všichni přítomní si užívali vyhlášení tak, jak má být.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Úvod večera patril majstrom sezóny 2023, kedy boli dekorovaní víťazi majstrovských tried všetkých šiestich disciplín SMF. V rámci uvedeného dekorovania boli odovzdané i ocenenia za úspešnú reprezentáciu SR a SMF v roku 2023. V CPM to bol Maco racing team za úspešný štart v MS endurance, v motokrose Maxim Zimmerman, ktorý reprezentoval SMF na finálovom podujatí ME EMX65 a na MS MX junior. V disciplíne EaR Štefan Svitko a Juraj Varga za úspešný štart na minuloročnom Dakare, v Triale Ján Gurín za 3. v súťaži Vintage trial classic, no a v neposlednom rade v plochej dráhe Martin Vaculík za zisk historickej bronzovej medaile v prestížnom seriáli MS GP speedway 2023.

 

Po vyhodnotení sezóny 2023 si účastníci podujatia pripomenuli 30. výročie založenia SMF, pričom v roku 1993 práve v priestoroch Domu kultúry Pov. Bystrica sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie novovzniknutej Slovenskej motocyklovej federácie. V rámci tohto výročia boli pamätnou medailou ocenení jednak zakladajúci členovia SMF, ako aj viceprezidenti a predsedovia komisií a výborov SMF za 30 rokov jej existencie. Následne na pódium vystúpili jazdci, ktorí v histórii SMF úspešne reprezentovali slovenský motocyklový šport v jednotlivých disciplínach SMF. Nie všetci boli prítomní, ale Alexander Štefuca ktorý prítomných celým večerom sprevádzal vymenoval aj tých jazdcov, ktorí si osobne nemohli plaketu prevziať a bude im odovzdaná dodatočne. V poslednej dekorovanej skupine boli zástupcovia klubov a organizácii, ktoré za 30 ročnú existenciu SMF organizovali svetové a európske podujatia na Slovensku.

 

Po oficiálnej časti pokračoval večer príjemnou zábavou vo veľmi priateľskom duchu, plnom stretnutí priateľov a priaznivcov motocyklového športu SMF. Veľmi priateľskú atmosféru v Považskej Bystrici dokladujú i nižšie uvedené fotografie z Večera majstrov SMF 2023.

 

SMF i touto cestou ďakuje všetkým pozvaným hosťom, jazdcom a priaznivcom motocyklového športu za účasť na sobotňajšom slávnostnom večeri v Považskej Bystrici. V neposlednom rade ďakujeme partnerom podujatia za pomoc a podporu pri príprave a priebehu uvedeného podujatia.

 

Tešíme sa 30. športovú sezónu SMF 2024!

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabitou galerii ze slavnostního večera najdete na oficiálních stránkách ZDE.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: TZ SMF.sk

03. 02. 2024

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.