08.02.2024
EMX European Quadcross Championship se od začátku sezóny 2024 posune na další úroveň, protože roli oficiálního promotéra seriálu převezme pražská APO Multimedia, která má pod svými křídly i světový sajdkárkros.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V plánu má dále vytvoření zcela nového webu vyhrazeného pro čtyřkolky, který bude obsahovat všechny zprávy, příběhy, zprávy ze závodů a výsledky z celé sezóny spolu s plným pokrytím a promo akcemi na sociálních sítích.

Promotér APO Multimedia v čele s Martinem Beňou již v předchozích letech, kdy běží FIM World Sidecar Motocross Championship pod jejich taktovkou, vzali čtyřkolky do vybraných podniků během několika sezón a jsou dobře obeznámeni s touto sérií a týmy. Jejich odbornost bude aplikována na novou dohodu ve všech ohledech, takže komunita quadcrossu může očekávat stejnou úroveň propagace a publicity, jakou již poskytuje FIM World Sidecar Motocross Championship.

Vyvrcholením kalendáře závodů v quadcrossu zůstává týmová akce „Národy“ na konci sezóny, která je také zahrnuta v dohodě.

Quadcross má širokou celosvětovou působnost s nejlepšími týmy z USA a Jižní Ameriky, které se již několikátým rokem pravidelně zúčastňují „národů“. Promotér dále slibuje, že konečným cílem bude posunout tento sport do statusu mistrovství světa. V roce 2024 se počítá s pětikolovým evropským šampionátem čtyřkolek v pěti různých zemích vedle sajdkár.La Colla v Itálii bude svědkem závěru obou šampionátů a finále národů je na programu v České republice o týden později. Nově korunovaný mistr čtyřkolek Patrick Turrini se bude snažit obhájit svůj titul a dorazí na domácí půdu jako šampion.

Martin Beňa, generální ředitel APO Multimedia, si nedělá iluze o rozsahu toho, co nás čeká, ale je stejně optimistický.
„Po několika sezónách, kdy jsme se věnovali čtyřkolovému sportu na propagační bázi, jsme se rozhodli, že je čas dát do toho vše jako promotér. Věříme, že to pomůže jak sportu, tak zúčastněným závodníkům dostat se na další úroveň. Jedním z našich cílů je udělat šampionát tak atraktivní, aby oslovil zámořské posádky a jednoho dne se z tohoto šampionátu může stát mistrovství světa.“Fanoušci čtyřkolek se také mohou těšit, že celá série EMX Quadcross bude mít přímý přenos z obou dnů každého podniku spolu s nejdůležitějšími momenty a závodními videi na nové webové stránce!


Zdroj: fimsidecarcross.com(joh)
Foto: Stijn Vanoverbeke

8.2.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.