11.02.2024
Byl to večer Kena Roczena. Bezchybnou jízdu a dokonalé starty přetavil ve své první vítězství v této sezóně. Dočkal se až v šestém závodě, ale skvěle jede od začátku roku. Nyní se však všechno konečně sešlo a sympatický Němec tak zůstává v boji o mistrovský titul. Druhý dojel v Glendale Anderson a třetí Jett Lawrence, který se tímto umístěním vyšvihnul do průběžného vedení šampionátu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

 

450SX - Roczen vyhrál co se dalo

 

No abychom byli přesní, tak kvalifikaci Ken Roczen nevyhrál. Tu ještě ovládnul Anderson. Ale hned start do své heat race už patřil jezdci Suzuki. Vyhrál svoji čtyřicátou šestou heat race, což je nejvíce mezi aktuálně aktivními jezdci. V druhé heat race zvítězil Plessinger, který stálé neztrácí svoji skvělou formu.

 

Do večerního main eventu nejlépe odstartoval Ken Roczen. Hlídal si chytře vnitřek první zatáčky a stejně jako v heat race všechny své soupeře předjel. Trochu mu pomohl i Vince Friese, který pár jezdců bluknul a tak Ken mohl neohroženě projet první zatáčky. Na druhém místě se držel Plessinger a třetí jel Anderson. Jett Lawrence měl horší start a po kontaktu s Webbem začínal až okolo desátého místa.

 

 

Ve třetí minutě upadl Plessinger. Na druhé místo se tak dostal Anderson a třetí jel Tomac, který si chtěl určitě napravit reputaci po nepovedeném minulém závodě v Detroitu. Průběžný lídr šampionátu Sexton jel osmý a pro něho bylo hlavním cílem v tomto závodě neztratit moc bodů. V týdnu si totiž poranil ruku a tak do závodu nastupoval s velkými bolestmi.

 

Ken postupně navyšoval náskok, který narostl až na šest sekund. Zezadu se prodíral Jett Lawrence a naopak dozadu se propadal Webb. Solidně jel Hunter Lawrence, který se pohyboval okolo pátého místa, na kterém pak taky dojel do cíle.

 

 

Jett se postupně dotáhl až na Tomaca, kterého pokořil a jel si tak pro třetí místo. Jak sám po závodě řekl, tak byl se svým výkonem spokojený. Glendale byl totiž pro něj prvním závodem na zcela tvrdém a kluzkém povrchu v sedle silné čtyřistapadesátky. Roczen ústál dlouhých dvacet minut a s přehledem si dojel pro své letos první, ale v celé kariéře už dvacáté druhé vítězství. 

 

 

Šampionát dál zůstává velmi vyrovnaný a prvních sedm jezdců děli jen neskutečných sedmnáct bodů. Boj o titul je tedy po třetině odjetých závodu zcela otevřený.

 

 

 

 

 

250SX - Hampshire se vrací na nejvyšší stupeň

 

Minulý týden si jezdci západní konference dali pauzu, ale tento týden se zase vrátili do bojů o titul.

 

Už v heat race měl drsný pád Nate Thrasher a večer pro jednoho z velkých favoritů skončil. Do večerního finále odstartovala nejlépe trojka Kitchen, Smith, Hampshire, tedy jezdci, kteří byli i průběžně nejvýše. To slibovalo zajímavé souboje, což se také stalo. Nejdříve si vedení vyměňovali Smith a Kitchen. Smith byl rychlejší a Kitchen chytřejší.

 

 

Jezdec Yamahy vedl, ale na kluzkém povrchu lehce spadl a propadl se až na třetí místo. V té době byl už před Kitchenem Hampshire, takže nyní se dostal do vedení. Smith si nechtěl nechat líbit, že přišel o vedení a mocně na Kitchena tlačil. Na začátku sekce s šestnácti skoky za sebou však přehlédl žlutý praporek signalizující vážný pád Rydera DiFrancesca. Na rozdíl od Kitchena skočil a aby se mu vyhnul, tak vyletěl mimo trať. Docela drsný pád, ale Smith se stihl vrátit na šestém místě.

 

Na čele postupně zvyšoval náskok Hampshire, aby si nakonec dojel pro své druhé vítězství v sezóně. Druhé místo si s přehledem udržel Kitchen. Poprvé na stupně vítězů letos vystoupil Shimoda, který patřil přes sezónou k největším favoritům. Smith závod nakonec částečně zachránil čtvrtým místem. Šampionát je i v této třídě velmi vyrovnaný. První Kitchen má čtyři body náskoku před Smithem a pět bodů před Hampshirem. Jezdce západní konference nyní čeká více než měsiční pauza a znovu se za startovní rošt postaví až 23.března v Seattlu.

 

 

 

 

 

 

Připravil: Daniel Knápek

11.2.2024

Foto: supermotocross.com, racerxonline.com, cyclenews.com, ultimatemotorcycling.com

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.